Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Вадим Рабінович: "Сенат Франції підтримав боротьбу за свободу слова в Україні"

 ...

Франція не залишиться осторонь від утисків незалежних ЗМІ в Україні. Про це в ефірі українського телебачення заявив народний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович за підсумками слухань з питань свободи слова у французькому сенаті. На них політик обговорив з французькими колегами неприпустимість закриття українських телеканалів, які перед виборами не бояться говорити людям правду. У підсумку йому вдалося домовитися про візит делегації сенаторів в Україну.

"За життя" не дозволить задушити свободу слова в Україні".

У понеділок, 5 листопада, у французькому сенаті в Парижі пройшли спеціальні слухання з питань свободи слова. На них була присутня українська делегація в складі лідера партії "За життя" Вадима Рабіновича і генеральних продюсерів українських телеканалів "112 Україна" і NewsOne.

"У Сенаті Франції ми говорили про те, як піднімає голову фашизм, про те, що відбувається зі свободою слова в Україні. Виступали і керівники телеканалів NewsOne і "112 Україна", виступав і я. Ми говорили про те, що відбувається в Україні – докладно розповіли про це європейцям ", – заявив політик.

За словами народного депутата, нинішня українська влада закриває телеканали тільки за те, що на них виступають люди, які розповідають правду про те, що відбувається в Україні. Він запевнив, що партія "За життя" буде робити все для того, "щоб українці дивилися будь-які канали, щоб фашизм не зміг підняти голову". Що стосується слухань в сенаті, то, за словами Вадима Рабіновича, у Франції пообіцяли дати гідну оцінку того, що відбувається зі свободою слова в Україні. Він додав, що французькі сенатори не виключають можливості ввести санкції проти людей, які створюють перешкоди для свободи слова в країні.

"Я попередньо розмовляв з багатьма сенаторами – і вони в шоці! Ми їм показали, як били наших журналістів, показали статистику. І я почув від них таке: якщо таке буде продовжуватися, то можливі навіть санкції щодо тих людей, які душать свободу слова в Україні ", – сказав народний депутат.

Він також поінформував французьких сенаторів про масштаби наруги над принципами свободи слова в Україні.

"Тільки за минулий рік скоєно 148 нападів на журналістів. На жаль, їх вбивають. Наш парламент, не маючи на це ніякого права, прийняв рішення про закриття двох найбільших інформаційних телеканалів тільки тому, що там критикують владу. І прикривається це все боротьбою з російською агресією. Канали хочуть закрити не тому, що вони зробили щось незаконне, а тому, що під час прямого ефіру хтось із гостей висловлювався не так, як би того хотіла влада ", – розповів на слуханнях Вадим Рабінович.

Лідер партії "За життя" закликав учасників заходу звернути увагу на дедалі частіші випадки утисків свободи слова і атаки на журналістів, які відбуваються в Україні.

"Я ніколи не думав, що в моїй країні - Україні - може статися так, що людей позбавлять права дивитися ті канали, які вони хочуть, тільки тому, що владі не подобається те, що про неї говорять. Хочу вам сказати, що сьогодні люди з фашистськими прапорами, з фашистською символікою ходять по вулицях, вони знаходяться при владі. Вони залякують тих, хто хоче сказати правду. Так, ми не Європа, але ми майже Європа. І сьогодні мільйони людей намагаються позбавити права дивитися телевізор. Вони повинні як за радянських часів: дивитися один канал і слухати одна думка ", - зазначив парламентарій.

При цьому політик висловив переконання в тому, що зовнішня агресія який є приводом до обмеження свободи слова та закриття засобів масової інформації. Він звернувся до французьких сенаторів із закликом підтримати свободу слова в Україні. Лідер партії "За життя" нагадав, що сьогодні Україна знаходиться в дуже складному становищі через зовнішньої агресії і внутрішньої корупції.

"Але це не привід закривати канали. І я звертаюся до вас з проханням підтримати наше прагнення захистити телеканали, а разом з ними і свободу слова в Україні ", - закликав Вадим Рабінович.

Він також заявив про намір запросити європейських політиків увійти в наглядові ради телеканалів "112 Україна" і NewsОne.

"Ми не тільки запросили гостей до Києва - приїхати, подивитися на канали, познайомитися з їхньою роботою. Ми також запросимо французьких сенаторів і главу європейського профспілки журналістів в наглядові ради телеканалів NewsОne і "112 Україна". І подивимося, як їх потім будуть закривати. Я вважаю, це гарне ноу-хау. Ми отримали сильну підтримку з боку дуже потужною країни - Франції. Країни, яка народила демократію, яка готова і буде захищати демократію, в тому числі у нас, в Україні, країни, яка не дозволить закривати телеканали, не дозволить вчинити наругу над свободою слова ", - заявив лідер партії "За життя".

Переможниця шоу" Кандидат "отримає прохідне місце в списку партії "За життя". Відзначимо, що саме на телеканалі "112 Україна" у неділю, 4 листопада, відбувся фінал соціально-політичного реаліті-шоу "Кандидат".

Переможцем проекту стала Ірина Майстер з Василькова Київської області. За неї в прямому ефірі проголосували 36% телеглядачів, її ж визнали найкращою провідні шоу - народні депутати Вадим Рабінович, Нестор Шуфрич (член партія "За життя"), а також телеведуча Анна Степанець. За словами Вадима Рабиновича, переможниця гарантувала собі місце в прохідній частині списку партії "За життя" на наступних виборах до Верховної Ради, а також отримала річне навчання в Стенфордському університеті в США.

"Мета цього проекту - відібрати кращого кандидата. Але це не моє завдання, це завдання всіх телеглядачів. Вони і голосували за своїх фаворитів у це неділю. І тепер в партію ми запрошуємо по-справжньому "народного кандидата ", - заявив політик за підсумками голосування.

Він додав, що проект "Кандидат" - це хороший досвід створення соціального ліфта, який познайомив країну з новими особами з регіонів і дозволив запровадити їх в політичні процеси в Україні.

"Я не знаю інших таких проектів, на яких люди змогли б себе проявити подібним чином. Їх бачила вся країна, і ми бачили, як все це відбувалося. Мені дуже сподобався цей проект. Я працював з хлопцями майже три місяці, і вважаю, що у нас росте блискуча молодь! Потрібно йти в народ, робити ось такі соціальні ліфти, піднімати людей з регіонів. Всі учасники – дуже гідні люди. Мені ці хлопці подобаються, думаю, що вони всі будуть працювати в партії "За життя". Навіть ті, хто вибули з проекту, вже почали працювати в наших регіональних організаціях, - і це дійсно новий підхід до формування нових політиків ", - переконаний парламентарій.

"Влада знову змахлювала, заявивши про" значне зростання "України в рейтингу Doing Business ". Поки в Україні йде боротьба за збереження свободи слова і робота по введенню нових облич в українську політику, стара влада продовжує маніпулювати фактами і спотворювати інформацію про реальний стан справ в країні. Так Вадим Рабінович прокоментував щорічний рейтинг Doing Business, в якому Україна цього року посіла 71 місце.

"Формально Україна дійсно піднялася на 5 позицій в рейтингу – з 76 на 71 місце. Однак, фактично Україна програє в цьому рейтингу майже всім пострадянським республікам, за винятком Таджикистану і Узбекистану. Просто подивіться - Грузія на 6 місці, Балтійські країни в 20-ке, Азербайджан на 25 місці, Росія на 31, Білорусь на 37. Молдова, маючи тривалий конфлікт в Придністров'ї, і та знаходиться на 24 рядки вище за Україну. за більшістю критеріїв (6 з 10), з яких і складається сумарний рейтинг, ми демонструємо не зростання, а падіння, після якого влада ще заявляє про якісь успіхи! "- заявив лідер партії "За життя".

Він зазначив, що за легкістю реєстрації підприємства України втратила чотири позиції. Народний депутат додав, що в той час як реєстрація бізнесу повинна бути легкою та швидкою, в нашій країні, на жаль, все з точністю до навпаки.

"З отриманням доступу до електроенергії у нас взагалі морок. опустилися по цим показником на сім позицій, і займаємо "горду" 135-й рядок. Щоб підключити своє підприємство до електрики в Україні потрібно чекати 281 день! В той час як в Європі цей термін мінімум в два рази коротше. Очевидно, що для розвитку бізнесу в Україні потрібно забезпечити доступність кредитів і знизити податкове навантаження. А в рейтингу "Doing Business" ми бачимо, що з доступу до кредитуванню Україна втратила три позиції і опустилася на 11 рядків по оподаткуванню. Ще один критерій рейтингу - стягнення коштів з підприємств в разі банкрутства. Тут ми взагалі в числі гірших економік світу - на 145 місці з 190 країн ", - навів цифри Вадим Рабінович.

Він висловив переконання, що ці погіршення реально позначаються на розвитку в першу чергу малого та середнього бізнесу. В результаті, звичайній людині фактично неможливо почати свою справу, щоб просто заробити на хліб.

"Україна зараз потрібно дієве поліпшення економіки, а не фіговий листочок псевдореформ. Партія "За життя" вже презентувала свою економічну програму, яка забезпечить реальне зростання економіки Україна ", - підкреслив політик.

"За місяць влада вкрала третину державної скарбниці". Вадим Рабінович також заявив, що замість розвитку української економіки, влада країни продовжує грабувати свій народ.

"Нинішня влада, розуміючи, що їй залишилося недовго, вирішила остаточно дограбувати українців. За місяць вони вкрали третину державної скарбниці.

Згідно з даними Держказначейства, на рахунках України залишилося всього 15 млрд. гривень. Такими темпами до виборів Україна стане банкрутом ", - зазначив Вадим Рабінович.

За його словами, через безпрецедентне пограбування владою України вже опустилася на 123 місце з 140 за доходами населення, і стала біднішою, ніж Камерун, Кенія, Бангладеш і Непал. Такою є офіційна статистика швейцарського фінансового конгломерату "Credit Suisse".

"Мало того, що нас обкрадають - нам з вами нахабно брешуть про те, що в Україна стає краще жити. Але цифри говорять про зворотне! Втім, навіть в тієї ситуації, до якої нас довели, ми ще можемо своїми силами, без всяких МВФ, відродити країну. Програма партії "За життя", в якій по пунктах прописані наші дії після приходу до влади, допоможе за рік відновити економічний потенціал України. Після чого ми зробимо справжній ривок і станемо локомотивом європейської економіки! "- резюмував Вадим Рабінович.

 

  • Facebook