Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Вадим Рабінович: Віктор Медведчук не претендуватиме на місце у президії Верховної Ради

 ...

Співголова політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович в ексклюзивному коментарі офіційному сайту партії розповів про плани політичної сили на найближчий час.

Якою ви бачите роботу фракції "Опозиційної платформи – За життя" у Верховній Раді України дев'ятого скликання?

Я відразу ж хотів би підкреслити три принципові речі. Перше: судячи з риторики нинішньої влади, ми, безумовно, будемо до неї в опозиції. Друге і принципове: ми готові всіляко допомагати владі в питаннях встановлення миру, і це наша тверда позиція. Третє: у парламенті не буде, на жаль, іншої опозиційної сили, крім нашої партійної фракції, і я би хотів пояснити чому. Курс "Слуги народу", Порошенка, Тимошенко, Вакарчука сходиться на прихильності до курсу на НАТО, ЄС і співпрацю із МВФ.

У нашої ж політичної сили не такий принцип – ми пропонуємо інший курс, на нейтральну незалежну Україну, "Швейцарію Східної Європи", яка співпрацює з усіма своїми сусідами. Ті, хто пропонують інший курс країни, і є опозицією – усе просто і зрозуміло.

Чи розраховуєте ви, що "Слуга народу" піде на те, аби пропонувати вам очолити якісь структури або комітети?

За "тирана" Януковича в опозиції було 13 комітетів і крісло віце-спікера. А ось Верховна Рада восьмого скликання опозиції взагалі нічого не дала – нуль комітетів, нуль контролюючих функцій. Тому вони й безбожно крали.

Нинішня влада, безумовно, має скласти іспит на демократичність, і віддати опозиції не тільки місце у президії Верховної Ради, а й ті комітети, які не просто існують для "красивого слівця", а реально контролюють економічні та фінансові питання й рішення. Наприклад, одним із таких комітетів може бути бюджетний комітет. 

Ходять чутки, що, якщо вам запропонують місце віце-спікера, то кандидатом на цю посаду може бути голова політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук?

Коли запропонують, тоді про це і поговоримо... Одне можу сказати точно: це питання я обговорював із Віктором Медведчуком, і голова політради нашої партії не займатиме крісло у президії Ради – він зосередиться на партійній роботі. До того ж, Віктор Медведчук вже мав досвід роботи і першим віце-спікером, і віце-спікером. Тому, на це крісло він не претендуватиме, партійна робота для нього зараз – пріоритет.

Разом із тим хочу підкреслити, що у нашій політичній силі чимало гідних кандидатур. Повторюся, але нехай нинішня влада складе іспит на демократичність, запропонує справжній опозиції функції контролю, – і ми обов'язково висунемо гідних кандидатів на запропоновані посади.

 

  • Facebook