Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Медведчук: "Переговори по обміну й звільненню ув’язнених завжди вів я"

 ...

Віктор Медведчук заявив, що переговори з обміну та звільнення утримуваних осіб завжди вів тільки він, а в Мінську проводилася тільки підготовча робота. Про це голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" сказав в ефірі програми "Епіцентр української політики" на телеканалі NewsOne.

Він зазначив, що з певного періоду, "коли антиросійська істерія і печерна русофобія в діях Петра Порошенка зайняла рівень державної політики, ніякого спілкувань між президентами України і РФ не було".

"Що було? Було спілкування, в тому числі і з моєю допомогою, в питаннях звільнення і обміну ... Процес узгодження був дуже інтенсивний в другій половині 2017-го року, коли ми вели переговори зі звільнення. Тоді зібралася величезна кількість людей з одного і з іншого боку, які вимагали звільнення, і це воно могло мати місце тільки в результаті обміну", – повідомив політик.

Медведчук підкреслив, що переговори з обміну та звільнення завжди вів тільки він, а в Мінську була тільки підготовча робота.

"Коли ми домовлялися, виникла проблема, при якій була принципова позиція Порошенко. По-перше, незважаючи на статтю 4 Мінських угод (про обміні всіх на всіх), він сказав: "Ми тут можемо звільнити тільки тих, хто звинувачується в особливо тяжких злочинах". По-друге, він сказав, що не може включати в цей список осіб, злочинна діяльність яких пов'язана з антитерористичною операцією. І це було наріжним каменем несприйняття з боку Донецька і Луганська. Вони говорили: "Ні. Записано – всіх на всіх. Рада Безпеки ООН затвердила – виконуйте! "А виконати Порошенко відмовлявся. І ми перетягували ковдру до тих пір, поки я не поїхав і не попросив Володимира Путіна", – розповів Медведчук.

Він додав, що його підтримав Його Святість Патріарх Кирило – він звернувся до Донецька та Луганська, щоб провести цей обмін на умовах України.

"Така позиція пана Порошенкао необ'єктивна і необґрунтована. Чому? Тому що він колись сам в приклад наводив ізраїльську ситуацію, коли за сержанта ізраїльської армії віддали 1 тис. 26 осіб злочинців, 400 з яких були засуджені за вбивства двох і більше осіб. Тобто, коли мова йде про свободу людей, коли мова йде про те, що людей треба повернути додому в сім'ї до родичів, питання не стоїть в торгівлі. Це не торгівля. Це процес звільнення. Людей чекають вдома, в сім'ях, родичі", – підкреслив політик.

Він нагадав, що 27 грудня 2017 року масштабний обмін відбувся.

"І ми пішли на цей обмін, і ми зробили. Але умова то було яка? Що це перший етап, а другий етап буде - всіх встановлених на всіх встановлених, а це ще десятки людей. На сьогоднішній день – це 62 на 185. Але далі слів справа не пішла. Чому? Порошенко каже: "Давайте міняти 10 на 25". Тобто ми віддамо 10, повернуть 25. 15 на 35. І так далі. Я кажу: "Стоп! Я домовлявся про інше. Але не ти ж домовлявся, я домовлявся. Я ж давав слово. І у мене є свій авторитет, в тому числі і в Росії. Я ж не давав це слово від себе. Я ж давав це слово, бо ми з тобою домовилися, ми ж з тобою погодили це питання! "Він каже:" Ні ". І тоді, десь в квітні або в травні, тобто рік тому, я заявив, що обміну немає з вини української сторони. І я після цього не їздив до Мінська і відмовився вести переговори. Сказав, що поки не буде всіх встановлених на всіх - я пообіцяв це людям - ми далі це продовжувати не будемо", – розкрив подробиці Медведчук.

При цьому він додав, що переговори про звільнення громадян України, які перебувають в Росії, тривають.

"І, якби не відомі події в Донецьку, пов'язані з вбивством Захарченка, ми би пішли далі, тому що вже було досягнуто домовленостей про це. Може бути ці питання були б зняті з порядку денного. Точно так, як сьогодні вирішується питання по морякам. Але це не питання обміну, а питання звільнення. Будемо займатися. І я буду це робити і далі! ", - підкреслив голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя".

 

  • Facebook