Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

У Черкасах обговорили потреби облаштування дитячих будинків сімейного типу (ВІДЕО)

 ...

Облаштування житла дитячих будинків сімейного типу, оздоровлення дітей, а також – правовий статус батьків-вихователів та фінансова підмога родинам. Шляхи вирішення таких і не тільки проблем шукали сьогодні під час тутешнього засідання круглого столу. Ініціатором заходу є громадська організація "Дитячий фонд Черкащини". Наголошують: подібні обговорення організовують в місті уже не вперше. Усе – аби напрацювати концепцію роботи відповідних служб із громадою.

Алла Бучковська, голова ГО "Дитячий Фонд Черкащини":

"Зібрали за цей круглий стіл людей, які мають якийсь дотик до роботи із дітьми. Це батьки дитячих будинків сімейного типу – батьки-вихователі. Це батьки прийомних родин, опікуни та ми запросили обласну адміністрацію".

Додають: такі зібрання – це черговий крок у поліпшенні умов дітей, яких виховують у інтернатних умовах. Долучилися до обговорення сучасних проблем, які спіткають дітей, і представники політичної партії "Опозиційна платформа – За життя".

Олег Кашко, керівник регіональної організації "Опозиційна платформа – За життя":

"У нас за великим рахунком "Чужих дітей не буває". Так воно і є. На жаль, нині останніми роками у нас багато проблем в цій сфері, оскільки було урізання бюджет, постійно соціальних програм".

Серед тих, кого торкнулися сучасні проблеми у цій сфері, пан Олександр. Чоловік нині є батьком-вихователем у власному дитячому будинку сімейного типу. Сьогодні бере участь у круглому столі, аби наголосити на тих проблемах, які, впевнений, можна подолати лише разом.

Олександр Спільніченко, батько-вихователь:

"Держава повинна давати нашим дітям – державним дітям – спортивну форму і шкільну форму. Зараз прийнято так, що це фінанси можуть бути. Ми цього не отримуємо. Я не отримую, тому що мої діти навчаються в приватній школі. В державній – не отримують теж".

Олег Кашко, керівник регіональної організації "Опозиційна платформа – За життя": "Проблеми по шкільній формі і спортивній. Ми тільки що почули тут: по всій області виділяють по 1000 гривень щомісяця, а у нас в Черкасах, виявляється, виділяють по 500 грн, але батьки цих грошей не отримують".

Про такі і не тільки проблеми сьогодні говорять усі учасники круглого столу. Керівники регіональної та міської організацій політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Олег Кашко та Юлія Погостінська зізнаються: почуті факти на заході шокували. Наголошують: нині проблема фінансування у цій сфері стосується усієї країни. Тим часом, додають: їхня політична сила уже працює в цьому напрямі.

Юлія Погостінська, керівниця міської організації "Опозиційна платформа – За життя":

"Уже є законопроект, який пройшов профільні інстанції, який отримав підтвердження і справді він може працювати. Ми сподіваємося, що буде підтримка депутатів Верховної Ради, тому що він справді потрібен. Він включає в себе те, що ми обговорювали сьогодні тут. Справді за ці 5 років скоротилися виплати для сімей. Такі законопроекти повинні бути, щоб допомагати людям".

Також наголошують: неабияк турбує питання щорічного оздоровлення малечі.

Олег Кашко, керівник регіональної організації "Опозиційна платформа – За життя":

"Люди ставлять запитання, що не мають можливості оздоровити дітей одночасно, а тільки по черзі. А самі батьки коли відпочиватимуть? Вони ж цілодобово 24 години працюють, навіть 25 – тому що на годину раніше прокидаються. Абсолютно немає ніякого правового статусу за цими батьками. Вони виходять на пенсію з мінімальною виплатою – 1400 гривень. Вони ж все життя працюють і "піднімають" цих дітей".

"Опозиційна платформа – За життя" традиційно підтримує тутешню малечу. Нині представники наголошують: візьмуть до уваги подібні проблеми дітей та лобіюватимуть їхнє вирішення. Також обіцяють і надалі працювати на благо Черкащини та її молодого покоління.

 

  • Facebook