Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Рабінович: "Після перемоги "За життя" звільнить пенсіонерів від сплати комуналки"

 ...

Тарифи в Україні необхідно привести у відповідність з платоспроможністю громадян, а пенсіонерів взагалі слід звільнити від плати за комунальні послуги. Таку думку висловив народний депутат України та лідер політичної партії "За життя" Вадим Рабинович в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Зараз частка комунальних послуг в доходах українців становить понад 30% і в кілька разів перевищує аналогічний показник у Німеччині чи Ізраїлі. Тарифи, які сьогодні встановлює уряд, не відповідають доходах наших громадян. Необхідно це змінити! А пенсіонерів взагалі слід звільнити від плати за комунальні послуги, і подібний законопроект поданий мною в Раду ", - зазначив політик.

Він переконаний, що, з огляду на обсяги видобутку природного газу в Україні, ми можемо дозволити собі зниження тарифів, а також скасування оплати для людей пенсійного віку, як це зроблено в сусідніх країнах.

"Не шанований у нас президент Білорусі Олександр Лукашенко вже скасував оплату комунальних послуг для літніх людей, в РФ теж після досягнення людиною 70-річного віку оплата комунальних послуг проводитися не буде. А чим ми гірші? Ми з вами видобуваємо 20,4 млрд. кубів газу. За Конституцією це наш національний газ. Всі ми разом, скільки б нас не було, включаючи бюджетні організації, споживаємо лише 15,4 млрд. куб. м за собівартістю 2,5 тис. грн. за 1 куб. м ", - заявив лідер партії" За життя ".

Екс-міністр економіки України, член партії "За життя" Віктор Суслов упевнений, що, направивши газ власного видобутку на потреби населення, можна знизити тарифи в 2-3 рази.

"Якщо цей газ власного видобутку направити на потреби населення, то, звичайно, ціна може бути знижена в 2-3 рази, і при цьому видобуток газу залишиться рентабельною. Автоматично зі зниженням тарифів на газ знизяться і тарифи на тепло та гаряче водопостачання. А з пенсіонерів взагалі можна зняти оплату комуналки і гасити її за рахунок субсидій держбюджету ", - переконаний Суслов.

При цьому економічний експерт Віктор Скаршевський розповів, що восени, незважаючи на те, що заборгованість по комуналці вже перевищила 40 млрд. гривень, уряд в черговий раз збирається підвищити тариф на газ.

"Уряд йде на поводу у міжнародних фінансових організацій, перш за все МВФ, які вимагають прив'язати ці тарифи до імпортного паритету, тобто до природного газу, якби ми його імпортували", - пояснив Скаршевський.

 

  • Facebook