Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Рабинович: Щоб побудувати цивілізовану країну, потрібно не дати владі "зажертись". І ми це гарантуємо

 ...

У середу, 28 серпня, засідання підготовчої депутатської групи у Верховній Раді проходило в напруженій обстановці. І не дивно – до початку нового політичного сезону представник партії "Європейська солідарність", як і на попередніх засіданнях, висловлював невдоволення щодо розподілу керівних посад в комітетах, зокрема, з питань свободи слова.

Ця позиція викликала роздратування навіть у керівника підготовчої групи, лідера партії "Слуга народу" Дмитра Разумкова, який закликав Артура Герасимова до конструктиву, а не демагогії.

Відповів на всі звучать з боку представників минулої влади претензії і обраний народний депутат, співголова політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабинович.

"Сидять нахабні представники злочинного режиму, ображають нас, нашу партію, а нам нічого не можна сказати?! Так це злодії, які обікрали країну, що вкрали у нас чотири роки життя. Вони ще тут щось гавкають!.." – обурився політик.

В продовження теми обкрадання попередньою владою країни, Вадим Рабинович від імені очолюваної ним політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" зажадав створити слідчу комісію з розслідування злочинних дій групою людей, наближених до екс-президенту України Петру Порошенко.

"Коли ми створимо слідчу комісію з розслідування злочинної діяльності" групи Порошенка ". Ми це питання якось відклали, хоча він був озвучив під час передвиборної кампанії нинішній владі. Будь ласка, давайте внесемо це питання до порядку денного ", - запропонував Вадим Рабинович.

 

На цю пропозицію Вадима Рабинович глава підготовчої депутатської групи, лідер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков відповів, що створити таку Тимчасову слідчу комісію може тільки Верховна Рада.

"Я думаю, що питання Тимчасової слідчої комісії буде все ж розглядати Верховна Рада України. Я думаю, під час роботи парламенту ми вашу пропозицію зможемо прийняти. Вам я щиро дякую за те, що Ви виконали Регламент, дуже вдячний Вам", – звернувся Дмитро Разумков до Вадиму Рабиновичу (відзначимо, політик вносив пропозицію про створення ТСК українською мовою, як того вимагає Регламент - ред.).

Загалом же на засіданні підготовчої депутатської групи представники "Опозиційної платформи – За життя" піднімали ряд важливих питань. Які саме, Вадим Рабинович розповів журналістам вже за його підсумками.

"Перш за все це ситуація на Донбасі: кроки до миру і гуманітарна ситуація там. Це перше питання. Друге питання, яке хвилює мене – це те, що правляча партія відмовляється створювати тимчасову слідчу комісію з розслідування злочинів колишнього режиму. Покарані мають бути всі – від Порошенка до Парубія. Але поки влада не хоче розслідувати, наприклад, ті ж справи "Свинарчука-Гладовських". Всі гуляють!.." – обурився політик.

Проте, "Опозиційна платформа – За життя" "буде наполягати і на створенні ТСК, і на розслідуванні злочинів, і на повернення мільярдів доларів, вкрадених у мільйонів українців".
"Ми допоможемо владі повернутися до питання створення такого органу, тим більше що "Слуга народу" обіцяла це людям напередодні виборів", – нагадав Вадим Рабинович.

Політик підкреслив:

"Всі прекрасно знають – для початку Зеленський повинен підписати закон "про ТСК". Але ось станеться це... Я розумію, що і нова влада зможе собі дозволити не дотримуватися законів. І переконатися в цьому ми зможемо вже в перші дні роботи нової Верховної Ради".

Вадим Рабинович підкреслив, що "навіть найкращі закони не можна приймати з порушеннями – це ж стосується і закону про зняття депутатської недоторканності".

"Це популярна ідея, людям вона подобається. Дійсно, навіщо людей годувати, встановлювати мир в країні, якщо простіше зняти недоторканність?.. Давайте, я не проти! Але тоді слід зняти недоторканність і з президента, тому що після зняття імунітету з депутатів, у нас Україна відразу ж стає президентською республікою. Виходить, що ми міняємо Конституцію України, не питаючи у народу! Чи ми дійсно всім серцем віримо, що наші правоохоронні органи об'єктивні і зможуть нас захистити? Не впевнений в цьому! У будь-якого депутата, який буде критикувати владу, через п'ять хвилин можуть виявити в кишені чотири гранатомета. Це ж очевидно! І справа тут не в захисті якогось конкретного депутата, а в принципі побудови нормальної держави. Для того, щоб побудувати цивілізовану країну, потрібно не дати владі "зажертись". А, значить, хтось повинен говорити правду! А, значить, ті, хто говорить правду, повинні бути хоч якось захищеними, хоча б за свою політичну позицію!" – заявив політик.

Говорив Вадим Рабинович і про свободу слова. Він називає катастрофою все те, що сьогодні відбувається в Україні зі свободою слова.

"По-перше, в парламентський комітет з питань свободи слова входить лише п'ять депутатів. По-друге, знову побили журналіста телеканалу "112 Україна", перед цим з гранатомета стріляли в будівлю цього ж телеканалу, триває вакханалія беззаконня по відношенню до тих, хто несе в маси правду", – констатував політик.

Тому, продовжив він, "Опозиційна платформа – За життя "домагалася і продовжить добиватися справедливості.

"Свобода слова – це останній рубіж. Тільки керівна посада в комітеті з питань свободи слова дає нам можливість взагалі розмовляти з цією владою, тому що інші посади, запропоновані нам, є номінальними і не дають нам можливості контролювати владу. Тільки комітет зі свободи слова допоможе нам захищати журналістів!" – резюмував Вадим Рабинович.

 

 

 

  • Facebook