Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Рабинович: У новій Раді "Слуги" пішли вперед, всі інші – назад

 ...

У вівторок, 20 серпня, у Верховній Раді України відбулося чергове засідання підгруп підготовчої депутатської групи, участь в якому взяв і новообраний народний депутат України, співголова політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабинович. По його завершенню він розповів журналістам, що відбувалося під час засідання, які питання піднімалися і про що його учасники домовилися.

"На зустрічі з нами (опозицією, – авт.) було піднято просте запитання:" З огляду на те, що ви – більшість, скажіть, що ви збираєтеся запропонувати опозиції?". У відповідь ми нічого не почули. Тому досягнута наступна домовленість: до 12:00 середи, 21 серпня, влада точно вирішить і озвучить, що готова дати опозиції. Ми ж, у свою чергу, скажімо, наскільки це відповідає демократичним нормам", – розповів Вадим Рабинович.

Політик зазначив, що представники опозиції нагадали:

"Раз вже у нас демократія, то ми – опозиція – повинні отримати ті комітети, завдяки роботі яких зможемо контролювати владу. Щоб, так би мовити, миші і сир не залишилися один на один!"

Вадим Рабинович підкреслив, що опозиція не знає, що саме "слуги народу" запропонують.

"Завтра ми отримаємо відповідь, а післязавтра дамо вже свою остаточну відповідь, в тому числі і щодо персонального складу. Але станом на сьогоднішній день ми не можемо дати будь-яку інформацію, тому що поняття не маємо, який комітет нам пропонують!" – уточнив політик.

У той же час Вадим Рабинович повідомив, що "Батьківщина" і "Голос" відмовилися від посади віце-спікера – "на неї претендуємо тільки ми, і будемо подавати свою кандидатуру, але тільки тоді, коли побачимо, які ще комітети влада готова нам запропонувати".

"Що стосується партії Порошенка, то я не знаю, наскільки його силу можна вважати опозиційною... Але ми будемо дивитися в загальному – якщо влада готова нам надати крісло віце-спікера, але не дати комітети або взагалі нічого не збирається пропонувати, то ми уважно обговоримо це питання всередині партії...", – повідомив співголова "Опозиційної платформи – За життя".

За словами політика, "влада важко відмовити своїм опонентам в наданні крісла віце-спікера, але вони пропонують, щоб інші фракції самі розбиралися, хто займе цю посаду".

"Але я ще раз кажу, що з чотирьох партій, які пройшли до парламенту і не увійдуть до більшості, опозицію представляємо ми, а "Батьківщина" і "Голос" відмовилися від цієї посади. Так нехай посадять Порошенка або Геращенко в це крісло – вони цього хочуть! Геращенко на коліна навіть готова стати!" – зазначив він.

У будь-якому випадку сьогодні "ніякої конкретної пропозиції поки немає, але організаційна робота йде".

"Уже поділили місця "Опозиційна платформа – За життя" залишиться в своїх кріслах в сесійній залі, "Слуга народу" буде сидіти попереду. Тобто "слуги" пішли вперед, а інші – ні! Ось все, що встигли поділити!" – повідомив Вадим Рабинович.

За словами політика, нова влада пропонує чітко закріпити за комітетом кількість депутатів від фракції.

"Ми ж пояснили, що якщо у нас є два юриста-професора, то вони обидва повинні працювати у відповідному комітеті, а не один в профільному, а інший – в комітеті "по цифрам і технологіям". Загалом, поки ніякої сенсації! А завтра подивимося, які нам комітети запропонують, і скажімо демократія це або тоталітаризм", – резюмував Вадим Рабинович.

 

  • Facebook
>