Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Рабинович: Членами наглядових рад держкомпаній повинні бути люди х українським громадянством і встановленою українською зарплатою

 ...

Закріпити обов'язкове перебування в громадянстві України членів наглядових рад державних компаній і встановити максимальний розмір винагороди для членів цих рад, – на цьому наполягає народний депутат України, співголова політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабинович.

В порядку законодавчої ініціативи парламентарій подав на розгляд Верховної Ради законопроект "Про прийняття за основу та в цілому проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язковості перебування в громадянстві України членів наглядових рад суб'єктів господарювання державного сектора економіки і встановлення максимального розміру винагороди для членів цих наглядових рад" (з текстом документа можна ознайомитися ТУТ).

Парламентарій нагадав, що наглядові ради на підприємствах державного сектора економіки створювалися для незалежного контролю над ефективним та раціональним використанням майна державних підприємств, а також для протидії відмиванню доходів та рейдерства.

"Згідно із законодавством, члени наглядових рад державних підприємств мають право на оплату своєї діяльності і компенсацію витрат, пов'язаних з виконанням своїх функцій, за рахунок підприємства. Передбачалося, що члени наглядових рад будуть зацікавлені в збільшенні доходів суб'єктів господарювання, до складу спостережних рад яких вони входять, через виплату членам відповідної винагороди, розмір якої буде залежати від результатів господарської діяльності цих підприємств. Однак склалася ситуація, коли щомісяця члени наглядових рад отримують нагороди "за нелегку працю на користь України" за кілька сотень тисяч гривень, збираючись один раз на місяць або в квартал на свої засідання, а збільшення на якісь жалюгідні відсотки їх винагороди за успішну діяльність господарюючих суб'єктів для них перестало мати значення", – наголошується в документі.

У пояснювальній записці до проекту закону також зазначається, що законодавство України марно не висуває обмежень на участь іноземців в конкурсному відборі до наглядових рад державних підприємств.

"Навпаки чомусь вважається, що іноземець, який не проживає в Україні, буде краще працювати в наглядовій раді підприємства державного сектора економіки. При цьому ніхто не враховує той факт, що в окремих випадках іноземні громадяни можуть діяти і всупереч інтересам економіки України", – йдеться в законопроекті.

Вадим Рабинович вважає, що "таке ганебне явище має бути виправлено якомога швидше шляхом внесення відповідних змін до українського законодавства".

"Метою законопроекту є вдосконалення законодавства в питаннях формування складу наглядових рад суб'єктів господарювання державного сектору економіки шляхом встановлення обов'язковості перебування в громадянстві України членів наглядових рад та обмеження максимального розміру винагороди для членів цих наглядових (спостережних) рад", – йдеться в пояснювальній записці до проекту закону.

Співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" впевнений, що прийняття запропонованого ним законопроекту "дозволить реалізувати мету створення наглядових рад на підприємствах державного сектору економіки як інструменту незалежного контролю за ефективним і раціональним використанням майна держпідприємств, що сприятиме економії коштів Державного бюджету України та державних компаній".

 

  • Facebook
>