Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Медведчук: Запуск ринку електроенергії приведе до неконтрольованого зростання тарифів

 ...

Нова влада повинна зупинити політику соціального свавілля. Про це Віктор Медведчук, голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", заявив в ефірі програми "Хронологія тижня" на телеканалі NewsOne. 

"Вся тарифна політика колишньої влади, вона поки непорушна для нової команди. Я ще не чув жодного кардинального заяви для того, щоб ось цю політику тарифів, їх зростання непомірного хтось намагався зупинити або тим більше хтось намагався зменшити ці тарифи. І демонстрував би не тільки бажання, не тільки політичну волю, а й конкретні кроки і аргументи на користь цього. Поки цього немає. Може, ще буде. Будемо сподіватися на те, що це станеться", – зазначив опозиційний політик.

На його думку, Україні не варто поспішати з запуском ринку електроенергії. Зокрема, Медведчук повідомив, що ціна на електроенергію з 2014-го по 2019 рік зросла на 221%, на газ – на 1080%.

"Коли я говорю, а я посилаюся на точку зору експертів, це саме вони – представники енергоринку України, представники "Укренерго" – кажуть: не можна цього робити. Чому не можна? Тому що у нас цей ринок, як і багато інших, монополізований. Уявляєте, у нас виробництво електроенергії, якщо взяти всі 100%, – дві структури виробляють 76%. 55% – "Енергоатом" і 21% – ДТЕК. Як при такому рівні і інтенсивності монополізації цього ринку можна говорити про нові правила або про введення ринку електроенергії? Ніяк", – підкреслив голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя ".

За його словами, запуск ринку електроенергії призведе до того, що ціни будуть рости неконтрольовано.

"Тому що немає кордонів і немає ось цих точок або червоних ліній, або червоних прапорців, які б могли не допустити цього, зупинити це зростання. І це все приймається в одному з останніх постанов Гройсмана, який розчерком пера кидає Україну в чергову кабалу, громадян України в чергову кабалу, це ще одне пограбування нашого населення", – заявив Медведчук.

При цьому, зазначив він, поряд зі зростанням тарифів на газ, на комунальні послуги будуть зростати і тарифи на електроенергію.

"Це політика соціального свавілля колишньої влади. А нова влада нічого не хоче сказати? Вони не хочуть зупинити це свавілля? Це ж дуже легко. Я неодноразово розповідав, як це можна зробити – останні місяці щодо вартості тарифів на газ для населення", – зазначив політик.

За його словами, необхідно зупинити дію відповідної постанови Кабміну – підписати указ і направити до Конституційного суду – так як грубо порушуються норми Основного Закону.

"Є всі підстави. Зупиніть введення цього ринку. Зупиніть можливість підвищення цін для наших громадян на електроенергію. Подивимося, чи буде це зроблено. Але, принаймні поки, це дії колишньої влади, яка, я думаю, робить це навмисно, я в цьому впевнений, як і багато в чому іншому. Тому що мова йде про те, щоб, знаєте, у нас склалася ситуація: чим гірше, тим краще", – заявив Віктор Медведчук.

 

  • Facebook