Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Рабинович: "Необхідно прийняти закон для відкликання з посад депутатів, суддів та президента"

 ...

В українському законодавстві не існує механізму відкликання з виборних посад осіб, які не виконують своїх функцій, але його обов'язково потрібно створити і запустити. Таку заяву в ефірі програми "Велике інтерв'ю з великим політиком" на телеканалі "112 Україна" зробив лідер "Опозиційної платформи – За життя", народний депутат України Вадим Рабинович.

"На жаль, в Україні немає механізму відкликання депутатів, міністрів і президента. Особливо це стосується суддів. Наша судова система – це взагалі "задзеркалля" якесь, і ми не можемо їх відкликати. Це не правильно. Я вважаю, що повинен бути прийнятий закон про відкликання з посади будь-якого обраного особи, тому що інакше ви позбавляєте людей будь-якого права. Тому потрібно працювати над законодавством, потрібно все це виправляти", – заявив парламентарій.

За його словами, в бізнес-середовищі, якщо людина не справляється зі своїми функціями, то власник моментально замінює його іншим, більш ефективним. Але в державному секторі неефективні менеджери можуть працювати 5 років і більше.

"До держави потрібно підходити, як до великої бізнес-корпорації, в якій політики повинні бачити себе менеджерами. А у нас на будь-якій посаді, починаючи від самого верхнього щабля і закінчуючи найнижчим, люди не відокремлюють себе від своєї сфери. Вони кажуть: моє міністерство, моя галузь і так далі. Вони вважають, що це віддана йому вотчина. Але я завжди кажу одну річ: це не наші правителі, не наші володарі, це ніхто. Це ми з вами наймаємо менеджерів, щоб вони управляли нашим господарством. Ось і вся їхня функція", – вважає лідер "Опозиційної платформи – За життя".

Він також зазначив, що в Україні назріла необхідність змінити Конституцію, оскільки вона багато в чому вже не відповідає сучасні виклики.

"Ми в XXI столітті живемо за пострадянською Конституцією ХХ століття. Це не працює. Це все одно що намагатися налаштувати сучасний телевізор за інструкцією телевізора 60-го року. Не вийде", – підсумував Вадим Рабинович.

 

  • Facebook