Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

"Опозиційна платформа - За життя" Вадима Рабіновича вибилася в лідери рейтингів

 ...

Останні соціологічні дослідження говорять про те, що після підписання заяви про створення об'єднаної "Опозиційною платформи − За життя", рейтинги її засновників − Вадима Рабіновича і Юрія Бойка – стрімко злетіли. Так в опитуванні, проведеному Центром соціальних досліджень "Софія", єдиний кандидат від опозиції Юрій Бойко отримав 14,1% підтримки і посів друге місце в рейтингу, після Юлії Тимошенко. Сама ж політсила, очолювана Рабіновичем, отримала аж 14,4% підтримки українців.

Єдиний кандидат від опозиції впевнено проходить до другого туру, згідно результатів дослідження центру "Софія", лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко набирає 16,2% голосів (серед тих, хто буде голосувати), Бойко, як єдиний кандидат від "Опозиційної платформи − За життя", − 14,1%.

Решта кандидатів значно відстають від двох лідерів. Президент Петро Порошенко набирає 8,2%, шоумен Володимир Зеленський − 7,9%, лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко − 7,2%. П'ятивідсотковий рубіж також долають музикант Святослав Вакарчук (5,8% голосів) і лідер Радикальної партії Олег Ляшко (5,4%). Інші претенденти не набрали і 3%.

Також було проведено опитування щодо того, за кого українці проголосували б на парламентських виборах. Лідерами з великим відривом є "Батьківщина" − 15,1% респондентів (серед тих, хто буде голосувати) і "Опозиційна платформа − За життя" (об'єднання Опозиційного блоку і партії "За життя") − 14,4%. Також 5%−й бар'єр долають БПП "Солідарність" − 7,1%, "Слуга народу" − 6,9%, "Громадянська позиція" − 5,6%, Радикальна партія Олега Ляшка − 5,2%. Шанси потрапити до парламенту зберігає "Самопоміч" − 4,1%. Решта партій мають рейтинг менше 3%.

Опитування проводилося Центром соціальних досліджень "Софія" в усіх областях Україна (на підконтрольних територіях), за винятком АР Крим. Було опитано 1024 респондента. Статистична похибка − не більше 3%.

Таким чином відставання Бойко від Тимошенко і "Опозиційної платформи − За життя " від "Батьківщини" знаходиться в рамках статистичної похибки. А ось решта кандидатів і партій відстає від лідерів значно.

У свою чергу, політичні експерти відзначають, що "Опозиційна платформа − За життя" стає головною опозиційною силою в країні. При цьому, на думку політолога Олександри Решмеділовой, після кадрових змін в "Опозиційному блоці" і виходу з нього Юрія Бойка, Вадима Рабіновича і ще 19 депутатів, бренд "Опоблок" вийшов з політичного тренда.

"На сцену виходить очолювана Вадимом Рабиновичем" Опозиційна платформа − За життя ", яка тепер стає головною опозиційною силою в країні. З реальним кандидатом у президенти Юрієм Бойко і впевненими шансами на перемогу на виборах", − заявила експерт.

Як зазначила Решмеділова, у "Опозиційної платформи − За життя" є чітка стратегія: встановлення миру і відновлення економіки. За ці гасла, на думку експерта, готова проголосувати значна частина виборців по всій Україні.

"Більшість конкурентів на цьому електоральному полі, які зараз активно ведуть свою агітацію, не пропонують ніякої нового порядку, а лише годують всі тими ж гаслами та обіцянками, що і останні 27 років", − вважає політолог.

Крім того, за словами Решмеділовой, електорат нової платформи, навіть з урахуванням анексованого Криму і частини Донбасу, все одно становить значний сегмент від загальної кількості виборців в Україні.

"Саме цей виборець найбільше втомився від війни і хоче миру. Велика частина цих виборців на минулих виборах залишилася фактично без політичного представництва, а значить в цей раз захоче змінити ситуацію. Заклики "Платформи" до об'єднання теж імпонують безлічі національних і місцевих політиків, які дійсно хочуть домогтися змін в країні. І саме відкритість і готовність до співпраці допоможе "Опозиційній платформі − За життя" отримати в майбутньому нових союзників і ще більше посилити свої позиції", − переконана Олександра Решмеділова.

У свою чергу, сам Вадим Рабінович заявив, що готовий очолити список об'єднаної опозиції для перемоги на парламентських виборах 2019 року і запросив до об'єднання навколо "Опозиційної платформи − За життя" всіх, хто розділяє погляди нової, найпотужнішої сили країни.

"Все опозиційні сили зобов'язані об'єднатися навколо "Опозиційної платформи − За життя" заради порятунку країни. Всі, хто готовий працювати для встановлення миру в Україні, виведення країни з економічної і міжконфесійної кризи, хто готовий будувати сильну, незалежну і нейтральну Україну, "Швейцарію Східної Європи", запрошуються до лав платформи", − заявив політик.

Він розповів, що новостворена платформа планує розширювати свої ряди і вже зараз боротися з корумпованою владою.

"Опозиційна платформа - За життя" в даний момент є силою №1 в країні. На даний момент ми створили депутатське об'єднання у Верховній Раді. Я вважаю, що це правильно, це потрібно. Ми продовжимо його розширювати за рахунок інших депутатів. Наша платформа вже зараз буде відстоювати інтереси українців, боротися з владою і корупціонерами. І це тільки початок! Адже, об'єднавшись і ставши головною силою України, ми збираємося виграти вибори і отримати більшість у майбутній Раді. Сьогодні в Україні ситуація складається таким чином: або ми здамося і загинемо, або будемо воювати за своє майбутнє. "Опозиційна платформа − За життя" налаштована на війну з нинішньою владою", − підкреслив парламентарій.

Одне з основних завдань, які ставить перед собою об'єднана опозиція − це знищення корупції, яка, на думку Вадима Рабіновича, зусиллями влади стала фактично способом життя в Україні.

"Жоден українець не йде в суд, щоб домогтися справедливості. Він йде, щоб якось домовитися з суддею, з адвокатом і ще з кимось. Це відбувається, тому що люди не сподіваються на цю справедливість. Я заздрю європейцям, які йдуть до суду у пошуках справедливості. Ми йдемо в суд, щоб отримати рішення в нашу користь. За принципом "хто більше дасть". Діти надходять в юридичні інститути, заплативши хабар, щоб потім їх теж брати", − вважає парламентарій.

На думку лідера партії "За життя", саме через корупцію в Україні заробітні плати як і раніше набагато нижче, ніж в сусідніх країнах.

"Я заздрю країнам, в яких боротьба з корупцією не стала національним і прибутковим видом спорту. Румуни, угорці, молдавани отримують вже зарплати по тисячі євро. Чому у нас це неможливо? Я заздрю європейцям і тому, як вони живуть. Я заздрю тому, що там пенсіонери можуть відпочивати, подорожувати по всьому світу і радіти цьому. Це чесно і справедливо", − зазначив народний депутат.

На думку Вадима Рабіновича, Державний бюджет на 2019 рік, прийнятий Верховною Радою, є убивчим для людей і виписано винятково щоб догодити Міжнародному валютному фонду.

За словами політика, депутати поспішали із якнайшвидшим прийняттям бюджету, щоб догодити МВФ і отримати черговий транш від міжнародної фінансової організації.

"Їм потрібно було прийняти Держбюджет на 2019 рік, як можна швидше, інакше Міжнародний валютний фонд відмовив би в черговому транші. А це 3,9 млрд. доларів. Дуже хороший шматок, який ще можна встигнути розпиляти до виборів. А віддавати гроші доведеться нашим дітям і онукам!" − заявив політик.

За його словами, нинішнє прийняття бюджету стало черговим доказом того, що чинна українська влада працює не на благо народу, а на догоду закордонним кураторам. При цьому влада не рахується з проблемами ні пенсіонерів, які насилу виживають на мізерні пенсії, ні молоді, яка не бачить тут перспектив і масово виїжджає за кордон у пошуках кращого життя.

"Для цієї влади головне − встигнути дограбувати Україну! Ось цифри, переконливо доводять, що Бюджетом-2019 влада збирається добити українців і остаточно розорити країну. У Бюджеті-2019 заплановано зростання прожиткового мінімуму на цілих 9,4%. У реальних грошах це виглядає смішно. У липні 2019 року він підвищиться з 1777 до 1936 гривень. Тобто на цілих 159 гривень. А в грудні наступного року його піднімуть на 91 грн. − до 2027 гривень! Прожити на ці гроші в Україні вже зараз неможливо!" − висловив обурення парламентарій.

Він підкреслив, що мінімальна зарплата при цьому виросте всього на 38 гривень у місяць. Ще гірша ситуація з пенсіями − через затримку індексації люди три місяці не отримуватимуть перераховані пенсії, але і після перерахунку, за словами народного депутата, вони залишаться мізерними.

"А тепер найцікавіше. Навіть ці принизливі і знущальні підвищення насправді − фікція, оскільки вони не враховують інфляції. В Бюджеті-2019 вона передбачена в рамках 7,4%. Це дуже оптимістичний прогноз, і будь-яка розсудлива економіст просто посміється над цією цифрою. Якщо ми проаналізуємо поточну економічну ситуацію, то зрозуміємо, що в кращому випадку інфляція за 2019 рік досягне 10%. Тобто все "підвищення", на яких так піаряться урядовці і депутати, − просто нахабна брехня! Скажіть, невже ви дійсно знову будете за них голосувати?!" − підсумував Вадим Рабинович.

 

  • Facebook