Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Медведчук: "Припинення дії "Великого договору" вдарить по Україні та її громадянам

 ...

"Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією завдасть удару не тільки і не стільки по українсько-російським відносинам, скільки по державі Україна і українським громадянам".

Таку думку висловив представник "Опозиційною платформи − За життя" Віктор Медведчук, коментуючи ініціативу українських політиків припинити дію "Великого договору", яка була підтримана і Президентом України Петром Порошенком, назвавши її "політично недалекоглядною і стратегічно провальною".

Віктор Медведчук нагадав ініціаторам: "По-перше, нормами даного договору гарантується безпека і захист наших громадян на території Росії (за різними підрахунками, йдеться про 3-4 мільйонів українців, які щорічно виїжджають до Російської Федерації на заробітки, оскільки наша "реформаторська" влада не змогла забезпечити їх ні робочими місцями, ні гідною зарплатою). По-друге, за даними експертів-міжнародників, положення "Великого договору" лежать в основі близько 400 угод по міжнародному праву, в яких беруть участь Україна і Росія. По-третє, припинення "Великого договору" завдасть смертельного удару в ключовому для України питанні− питанні відновлення миру на Донбасі. А саме проблема врегулювання конфлікту на Сході України сьогодні є найбільш важливої для наших співгромадян: згідно з листопадовим опитуванням КМІС, так вважають понад дві третини українців".

Політик переконаний, що "ініціативи, спрямовані на розрив, припинення співпраці з РФ за принципом" повністю зруйнуємо, а потім...", не відповідають інтересам українського народу - зате цілком і повністю укладаються в логіку "партії війни", як вигідного нагнітання антиросійської істерії і радикальної русофобії і яка зацікавлена в мілітаризації суспільства, розкол країни і ескалації конфлікту на Донбасі".

До того ж, продовжив Віктор Медведчук, "українців і росіян пов'язують не тільки спільні кордони, а й торгово-економічні відносини, родинні зв'язку, загальна історія, культурні та духовні традиції…"

"Рано чи пізно українська влада, виходячи з об'єктивних реалій і потреб держави, зрозуміє, що необхідно підписати новий договір про співробітництво. Але чи будуть в ньому відображені інтереси України і чи будуть його норми хоча б віддалено наближені до того, що прописано в чинному "Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською

Федерацією", − велике питання. А це означає, що припинення дії "Великого договору" матиме катастрофічні наслідки для України і українського народу" − резюмував представник "Опозиційною платформи − За життя" Віктор Медведчук.

 

  • Facebook