Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Медведчук: Мінська угода – це мирний план Порошенка та ініціатива Путіна

 ...

Саме завдяки підписанню Мінських угод, а пізніше "Комплексу заходів ..." по їх реалізації в 2014 і 2015 роках вдалося зупинити активну фазу бойових дій на Донбасі. Впевненість в цьому висловив голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук в ефірі телеканалу "112 Україна". 

"Хочу нагадати, з чого починалися Мінські угоди. Те, що було підписано чотири роки тому, називалося "Комплекс заходів з виконання Мінських угод". Самі Мінські угоди і їх основа були підписані 5 вересня 2014 року. І називалося це Протоколом щодо імплементації мирного плану президента України Порошенко і ініціатив президента РФ Путіна, – зазначив Віктор Медведчук. – Було зупинено масове кровопролиття. Було встановлено відносний режим тиші, були припинені активні бойові дії. Особливо це стосується початку вересня 2014-го. Ми добре пам'ятаємо ці трагічні дні. І я думаю, що це головна стратегічна заслуга Мінських угод".

Спецпредставник з питань гуманітарного характеру в Тристоронньої контактній групі також нагадав, що обидва документи, підписаних в Мінську, було затверджено главами держав "нормандської четвірки" і резолюцією Ради Безпеки ООН. Ці домовленості визнані у всьому світі і на сьогоднішній день альтернативи їм не існує.

Другий виключно позитивний момент Мінських угод – звільнення утримуваних осіб.

"За цей час сотні осіб по обидва боки лінії зіткнення повернулися додому, – зазначив політик. – Хоча він до кінця не реалізований, як це записано в Мінських угодах, але цей процес йде".

Віктор Медведчук переконаний, що Мінські угоди залишаються найдієвішим інструментом, що передбачає комплекс рішень для досягнення миру на Донбасі і збереження цих територій у складі України. Однак для цього необхідна реалізація політичної частини угод, чого сьогодні не відбувається.

"Політична частина Мінських угод – це закон про особливості місцевого самоврядування. Дев'ять з десяти статей цього закону припинені. Закон про амністію взяли і не підписали в 2014 році, більше до нього не поверталися, хоча це є зобов'язанням по Мінським угодами. Внесення змін до Конституци не отримало свого розвитку. Чи не був прийнятий закон про вибори", – перерахував він.

Також, за словами Медведчука, СММ ОБСЄ фіксує порушення режиму припинення вогню, порушення в питанні відведення озброєнь з обох сторін. І це теж вимагає вжиття невідкладних заходів для відновлення повноцінного діалогу.

"Мінські угоди дозволяють вирішити всі проблеми. Але це може мати місце тільки в разі реалізації повністю всього комплексу заходів, які були намічені чотири роки тому, – зазначив політик. – Нам треба шукати спільний знаменник і я це запропонував в плані мирного врегулювання".

 

  • Facebook