Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Західні соціологи: основні кандидати на президентський пост – Тимошенко, Бойко і Порошенко

 ...

За результатами опитування, проведеного західними соціологами наприкінці листопада 2018 року, якби вибори Президента України відбулися найближчої неділі, більшість опитаних українців віддали б свої голоси за Юлію Тимошенко (11,6%), Юрія Бойка (11,5%) і Петра Порошенка (9,3%). Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Russia Research Institute, Бельгія) в європейському виданні EU-Chronicle.

Інші кандидати отримали б меншу підтримку: Володимир Зеленський – 5,6%, Олег Ляшко – 5,1%, Анатолій Гриценко – 4,9% і Святослав Вакарчук – 4,2%. Серед інших кандидатів найбільш позитивну динаміку зростання показав Ілля Ківа (2,3%). Відзначимо, що в опитуванні були вказані прізвища тих політиків, які з найбільшою ймовірністю візьмуть участь в президентських виборах. 

Як відзначають соціологи, електоральний вплив таких подій як конфлікт в Азовському морі і введення воєнного стану буде помітним дещо пізніше. Тоді він вимагатиме додаткового дослідження. Однак більш активна діяльність партій та окремих політиків в кінці осені вже встигла істотно вплинути на настрої виборців.

Так, серед помітних тенденцій відзначається зростання електоральної підтримки Юрія Бойка і новоствореної "Опозиційною платформи – За життя", а також позитивна динаміка невеликих політичних проектів. Серед негативних тенденцій – просідання рейтингу "Опозиційного блоку", а також рейтингу Святослава Вакарчука, "від якого очікували заяви про початок політичної кар'єри, але його так і не було".

Що стосується парламентських виборів, найбільшу кількість голосів можуть отримати такі партії: "Батьківщина" на чолі з Юлією Тимошенко (12,3%), "Опозиційна платформа – За життя" (9,8%), "Слуга народу" Володимира Зеленського (8,1%), "Блок Петра Порошенка "Солідарність" (7,9%), Радикальна партія Олега Ляшка (6,2%) і "Опозиційний блок" Вадима Новинського (5,3%). 

Інші політичні партії, зокрема, "Громадянська позиція" (Анатолій Гриценко), "Самопоміч" (Андрій Садовий), ВО "Свобода" (Руслан Кошулинський), Соціалістична партія України (Ілля Ківа), "Народний фронт" (Арсеній Яценюк) та інші, мають менші шанси на проходження до нового складу Верховної Ради України.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна в період з 26 листопада до 1 грудня 2018 року. Загальна кількість респондентів склала 2020 осіб. Метод опитування – прямі інтерв'ю. Ймовірна похибка – 2,2%.

 

  • Facebook