Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Медведчук пояснив, чому не буде представляти інтереси Зеленського на переговорах з РФ

 ...

Віктор Медведчук заявив, що не буде представляти інтереси нового президента України на переговорах з Росією, і пояснив чому. Про це політик розповів в ефірі програми "Пульс" на телеканалі "112 Україна".

"Я зробив таку заяву, тому що в моїх послугах в даній ситуації команда Зеленського не потребує. Пан голова Адміністрації заявив, що ми не бачимо Медведчука в переговорному процесі з Росією. Якби мене запитали до того, чи бачу я себе, як представника не влади України, а цієї команди в питаннях переговорів з Росією, я б відповів той же, що відповім сьогодні. Я не можу сьогодні вести переговори від влади, я ще раз підкреслюю, не від України, а від влади, яку представляє сьогодні пан Зеленський, з Росією, в тому числі з Донецьком і Луганськом. Бо як же я можу вести переговори від людей, які повинні мене уповноважити або надати концепцію або директиви для проведення переговорів, якщо я вважаю, що Україна повинна виконати Мінські угоди?" – сказав голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя".

Він нагадав, що в усьому світі вважають, що Мінські угоди безальтернативні.

"У пана Зеленського і у його команди, особисто тут у нього і його команди, інша позиція і інша точка зору, я вже на неї посилався. Особливого статусу Донбасу немає, а я вважаю, що це не просто особливий статус, це автономія у складі України для Донбасу. Якщо немає прямих переговорів, то про що я можу вести такі переговори? Ні про що. Тому я заявив і дав коментар про те, що, природно, я не можу представляти інтереси цієї влади, у якій своє бачення і (мабуть, ми це найближчим часом дізнаємося) своя концепція по відношенню до цього", – зазначив політик.

При цьому він заявив, що категорично не згоден зі словами Зеленського про те, що спільного у Росії і України залишилася одна межа.

"У нас, в українців, і у Зеленського та його команди, багато спільного з Росією: тисячолітня історія, слов'янські корені, православна віра, мільйони родичів, що живуть в двох країнах, і перемога у Великій Вітчизняній війні, і багато іншого. А якщо його команда і особисто він виходять з того, що у нас загальна тільки межа, то знову-таки повертаємося до очікуванням - а як же він їх буде реалізовувати, ці очікування по світу, по припиненню бойових дій? .. І я вважаю, що при такій позиції я не можу представляти ці інтереси", – повідомив політик.

У той же час він запевнив, що продовжить займатися питаннями звільнення утримуваних осіб.

"І для цього, для звільнення і можливості позитивного закінчення цих переговорів, нам пан Зеленський в цій ситуації перешкодити не може. Допомогти може, перешкодити немає. Якщо він захоче це робити, ми можемо це робити разом або паралельно", – заявив Медведчук.

 

  • Facebook