Новини
Архів новин
Оберіть дату

Одарич – проти запровадження у Черкасах податку на нерухомість

 ...
Одарич – проти запровадження у Черкасах податку на нерухомість

Міський голова Черкас Сергій Одарич не підтримує ініціативу прем'єр-міністра Арсенія Яценюка щодо впровадження податку на нерухомість. Про це він заявив під час прямого ефіру у програмі "Відкритий діалог" на телеканалі "ВІККА".

Як відомо, згідно зі змінами до Податкового кодексу, не підлягатимуть оподаткуванню квартири до 60 кв. метрів та приватні будинки до 120 кв. метрів. Власники ж більших апартаментів платитимуть за кожен квадратний метр, що є понад вказані розміри.

За словами міського голови, минулого року місто отримало лише 466 тис. грн доходу з податку на нерухомість. Цього ж року через зміни ця сума може зрости до 2–2,5 млн грн.

"Однак досі невідомо, хто потрапляє під оподаткування. БТІ працювало в паперовому режимі, тому даних у єдиному держреєстрі немає. Роботи з упорядкування та створення реєстру коштуватимуть не одну сотню тисяч гривень", – підкреслив Одарич.

За його словами, податок буде встановлювати міська рада. І, на думку Одарича, йому вдасться вмовити депутатів, щоб у межах міста Черкаси він був нульовим.

"Я не бачу сенсу взагалі запроваджувати в межах Черкас цей податок. Питань, пов'язаних зі створенням бази і адмініструванням, виникає стільки, скільки місто, можливо, отримає доходу він податку. Я вважаю, що запровадження таких "пільг", коли власник квартири менше 60 метрів чи будинку менше 120 кв. метрів не платить нічого, є неправильним. Чим відрізняється дві однакові людини, коли в однієї людини квартира 59 метрів, а в іншої – 61? Ці два квадратні метри несуть суттєву відмінність у розкоші життя? Це несправедливо", – заявив мер.

Насамкінець він сказав, що до кінця цього тижня завершить аналітику нових законів та змін, ухвалених Верховною Радою. Опісля він планує звернутися до депутатів із пропозицією не запроваджувати податок цього року і добиватися, щоб він стосувався всіх.

  • Facebook