Новини
Архів новин
Оберіть дату

Рабінович: "Обкрадаючи всіх нас, дві третини нашого зерна влада продає, – а гроші осідають на офшорних рахунках"

 ...
Рабінович: "Обкрадаючи всіх нас, дві третини нашого зерна влада продає, – а гроші осідають на офшорних рахунках"

Україна, продаючи сільськогосподарську продукцію всьому світу, сама відчуває дефіцит зерна. При цьому гроші від експорту сільгосппродукції не направляються в бюджет, а осідають на рахунках офшорних компаній, збагачуючи агроолігархів новими віллами і яхтами. У жодній країні світу немає подібного. Таку заяву зробив народний депутат України і лідер партії "За життя" Вадим Рабінович в ефірі авторської програми на телеканалі "112-Україна".

"Немає у світі такої країни, яка так сильно обділяє внутрішній ринок, як Україна. Ми експортуємо дві третини зерна, яке виробляє наша країна. Сьогодні в Україні вирощується приблизно 60 млн. Тонн зерна і з цього ми вивозимо близько 40 млн. тонн При цьому США в минулому році експортували всього лише 26 млн тонн, а ЄС – 29 млн. тонн. Такого немає ніде! Можновладці, як колорадські жуки: або знищують свою землю ріпаком, або женуть все на експорт!" – обурився політик.

Парламентарій розкритикував український уряд за загрозу створення продовольчої кризи в країні, заявивши про невідповідність між кількістю вирощеного, експортованого зерна і надходять в казну коштів.

"У цивілізованому світі прийнято вважати, що на душу населення для забезпечення продуктами харчування (в тому числі м'ясом і молоком) необхідна 1 тонна зерна на людину. При цьому в Україні при виробництві 60 млн. тонн зерна, ми споживаємо лише третина виробленого – близько 20 млн. тонн. Нам кажуть, що нас 45 мільйонів, а споживаємо зерна ми в два рази менше допустимого. Це означає, що ми їмо всякий сурогат з-за кордону, хоча самі продаємо всьому світу високоякісну сільськогосподарську продукцію", – підкреслив народний депутат.

Лідер партії "За життя" також заявив, що гроші, виручені за продаж зерна, "часто не доходять до країни".

"Цікаво і те, що за даними Світової організації торгівлі Україна входить в десятку лідерів за обсягом експорту сільськогосподарської продукції. При цьому по виручці за продаж ми знаходимося в кінці. Це означає, що за рекордні 40 млн. тонн зерна, які ми плануємо вивести за кордон в цьому році, ми отримаємо мізер, а більша частина прибутку піде в мішки казнокрадів і на офшори. Йдеться про мільярди доларів! За найскромнішими підрахунками країна недоотримує 6 млрд доларів щорічно! І це в черговий раз доводить, що влада не хоче будувати країну, а тільки її обкрадає", – резюмував Вадим Рабинович.

Як повідомляв сайт vikka.ua, щоб догодити МВФ, влада підвищує ціну газу на 18%.

  • Facebook