Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Ляшко вимагає відповідальності для Гройсмана

 ...

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко вимагає від ГПУ притягнути до кримінальної відповідальності спікера парламенту Володимира Гройсмана за зловживання службовим становищем та грубе порушення Закону під час винесення на голосування питання про зняття депутатської недоторканості, затримання і арешт народного депутата Ігоря Мосійчука. З відповідною заявою народний депутат звернувся до Генпрокурора, повідомляє прес-служба РПЛ.

У документі Ляшко наголошує, що  закон України "Про регламент Верховної Ради" передбачає чітку процедуру, за якою депутата можуть позбавити недоторканості. Зокрема, внесене ГПУ подання має бути розглянуто на профільному комітеті, після чого воно виноситься на обговорення до сесійної зали, де депутат, якого хочуть притягнути до відповідальності, а також представники усіх фракцій мають отримати слово. І лише після цього має здійснюватися голосування. Радикал наголошує: ця процедура була порушена у цинічний спосіб, і Гройсман вчинив самоуправство, використавши владу у власних цілях, на виконання політичного замовлення Президента.

Окрім того,  Ляшко висловив обурення тим, що спікер ВР не надав слова для пояснень йому, як лідеру фракції, хоча його прізвище також згадувалося у виступі Генпрокурора у контексті неправдивих обвинувачень.

Радикал зазначив, що Гройсман зробив те саме, що робили Калєтнік, Єфремов, Олійник та інші депутати-регіонали, які всупереч закону про регламент, голосуючи руками і ногами, протягували диктаторські закони 16  c ічня, які вносив Янукович.

Ляшко каже – він усвідомлює, що наразі Генпрокурор не здасть Гройсмана, адже той працює у команді Президента. Утім рано чи пізно Гройсман предстане перед судом – наголошує радикал.

  • Facebook