Новини
Архів новин
Оберіть дату

"Ганьба!": прокуратура не прийшла на суд у справі побитого 5 років тому черкаського фотокора

 ...
"Ганьба!": прокуратура не прийшла на суд у справі побитого 5 років тому черкаського фотокора

26 червня в Соснівському районному суді Черкас так і не відбулося чергове засідання у справі побиття фотокора Ігоря Єфімова співробітниками міліції у січні 2014 року. Перед цим двічі судові засідання відкладали, оскільки прокуратура не забезпечила присутність свідків у цій справі. Цього разу прокурор не зміг бути присутнім на слуханні, бо перебуває у відпустці. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. Також наголосив, що в спілці обурені байдужим ставленням органів прокуратури до однієї з показових справ Євромайдану, яка викликала значний національний та міжнародний резонанс.

"У 2014 році фото побитого і скривавленого журналіста Ігоря Єфімова облетіли увесь світ, вразивши громадськість страшними подіями, що відбувалися в Україні. Відтоді минуло майже п’ять років і нині маємо констатувати, що цим питанням, хіба крім журналістів, ніхто більше не цікавиться, – коментує ситуацію медіа-юрист, секретар НСЖУ Валерій Макеєв. – У судах справа розглядається вже понад чотири роки. Рік тому після низки апеляцій Верховний Суд повернув справу на розгляд. Уся журналістська спільнота була в захваті від такого рішення… І ось вже три рази поспіль засідання так і не відбуваються. Перед цим двічі прокуратура не спромоглася привести бодай одного з 80 заявлених свідків. Сьогодні ще ганебніше – не з’явився сам прокурор. Так, він подав клопотання до суду, що не може бути присутнім... Але це наштовхує на думки, що справи Майдану сьогодні вже неактуальні".

Як повідомив начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Черкаської області Віталій Пономар у коментарі НСЖУ, що на сьогодні основний прокурор, який займається справою Ігоря Єфімова, у відпустці. Власне, тому судове засідання було перенесено.

У Національній спілці журналістів України наголошують, що системна безкарність за атаки на журналістів стає можливою саме через відсутність волі керівництва правоохоронних відомств стати на захист журналістів.

"У місті Черкаси, де на днях поховали убитого журналіста Вадима Комарова, прокуратура не приходить на суд у справі побитого 5 років тому журналіста Ігоря Єфімова. Ганьба! – обурюється голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Справа жорстокого побиття міліціонерами беззахисного журналіста набула вже і міжнародного резонансу. Але бачимо, що прокурорів це не обходить. Такими є реалії української безкарності".

Як повідомляв сайт vikka.ua, Верховний Cуд визнав незаконним виправдання офіцера МВС у справі про жорстоке побиття черкаського журналіста.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

  • Facebook
>