Новини
Архів новин
Оберіть дату

У заповіднику "Стара Умань" відкрилася фотовиставка "Два століття – одна війна"

 ...
У заповіднику "Стара Умань" відкрилася фотовиставка "Два століття – одна війна"zorya.org.ua

У приміщенні державного історико-архітектурного заповідника "Стара Умань" на Черкащині відкрилася фотовиставка в межах масштабного культурно-просвітницького проекту "Два століття – одна війна", який охопив 27 міст України. Виставка присвячена 75-й річниці заснування Української Повстанської Армії. Основна ідея – протидія російській гібридній війні. Про це повідомляє "Урядовий кур’єр".

На виставці представлено фотографії з архівів СБУ та Інституту національної пам’яті, а також фотороботи сучасних воєнних кореспондентів Маркіяна Лисейка, Юрія Величка та Івана Брацюня. На них зображено воїнів АТО та УПА в різні моменти життя: у військових діях, у побуті, рейдах, розвідці тощо. За твердженням організаторів, якими виступили Міжнародний націоналістичний конгрес та фундація "Вільні люди", виставка стала мистецьким поєднанням сучасних документальних світлин російсько-української війни та архівних матеріалів часів визвольної боротьби Української Повстанської Армії. Її вже переглянули жителі Києва і Вінниці, Львова і Тернополя та інших обласних центрів України.

Декан історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини професор Анатолій Карасевич, виступаючи на відкритті виставки, куди прийшли й студенти, наголошує:

"Виставка ця оригінальна, адже автори історичних фотоматеріалів – учасники боротьби за визволення України від рабства. Це і вояки УПА, починаючи з 1943 року, і Збройних сил у російсько-українській війні нині. Це вагомий здобуток нашої держави — максимально відкрити архіви і розповісти всім людям правду про історію України. Вона не завжди солодка, але достовірна. І майбутні державотворці повинні її знати.

В експозиції виставки представлено цікаві матеріали, що розповідають про визначні сторінки нинішньої війни — визволення Маріуполя підрозділом "Азов", поховання підрозділу "Айдар", бойові будні на Донеччині поблизу аеропорту та Дебальцевого, Іловайська і Широкиного. 

Як повідомляв сайт vikka.ua, більше сотні портретів кіборгів презентував у Черкасах відомий художник.

  • Facebook