Новини
Архів новин
Оберіть дату

Аварія на річці Рось: на Черкащині перевіряють рівень забруднення води

 ...
Аварія на річці Рось: на Черкащині перевіряють рівень забруднення водиYouTube

Хімічні речовини, які потрапили до річки Рось внаслідок аварії на Вінниччині, могли дістатись і вод Черкащини. Корсунь-Шевченківський – у переліку пунктів, які опинились під загрозою. 10 червня екологи проводять відбір проб води в межах та поблизу міста. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив начальник Управління екологічного нагляду у Черкаській області Олександр Позняков.

За його словами, інформація про попадання у воду саме препарату "Нурал В", про що повідомляють всеукраїнські ЗМІ, не є 100-відсотковою.

"Є група продуктів, які по класифікації належать до 3-го класу токсичності (помірно небезпечні) загальним об'ємом попадання близько 750 літрів, – пояснює головний еколог Черкащини. – За інформацією колег (дані попередні) на місці аварії виявлено перевищення по азоту амонійному в 4 рази, нітритам незначне, зменшення кисню від норми 4 мг/дм.куб. Масового загибелі риби та загибелі тварин не виявлено".

Також він зазначає, що, враховуючи відстань по річці Рось від с. Збаржівка до м. Корсунь-Шевченківський, ймовірність надходження речовин в тій кількості, що можуть спричинити техногенну катастрофу – мала. Тобто ситуація більше місцевого рівня (локальна), ніж катастрофічна.

Наразі фахівці перевіряють рівень забруднення води на Черкащині. Результати будуть відомі згодом.

Зазначимо, екологічна аварія на річці Рось сталась уночі 9 червня. Вантажівка, яка перевозила хімікати, перевернулась поблизу села Збаржівка Погребищенського району, що на Вінниччині. Небезпечна речовина потрапила у річку. На території Погребищенського району загинула риба. Чиновники просять людей не купатися, не пити воду, не випасати худобу в акваторії річки Рось. В Умані і Білій Церкві відключили воду, – інформація сайту BBC.

Як повідомляв сайт vikka.ua, чотири райони Черкащини отримають понад мільйон гривень на утилізацію пестицидів.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

  • Facebook
>