Новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкасці просять провести публічне обговорення проекту реконструкції Долини троянд

 ...
Черкасці просять провести публічне обговорення проекту реконструкції Долини троянд rada.ck.ua

На сайті Черкаської міської ради з’явилася електронна петиція з проханням зупинити втілення існуючого проекту реконструкції Долини троянд та провести публічні консультації.

Авторка петиції Дар’я Подолян повідомила, що у мережі Facebook з’явився ескіз проекту реконструкції черкаської Долини троянд, який одразу опублікували ЗМІ і активно почали обговорювати містяни.

"Бурхливу реакцію проект викликав з трьох причин: сам дизайн, його функціональна складова та пропоновані матеріали для покриття доріжок (плитка). Адже трендом в оформленні парків та скверів у світі є максимальне збереження ландшафту та використання природних матеріалів. Сумнівна репутація виконавців проекту. Згідно з матеріалом інтернет-видання "18000" проект виконало підприємство "ВОДБУД", яке зареєстроване у селі Босівка, Лисянського району, за неіснуючою адресою і фігурує у кримінальному провадженні, пов’язаному із розкраданням коштів екологічного фонду обласного бюджету", − зазначила Дар’я Подолян.

Також, ще одною причиною невдоволення черкасців стало те, що прийняття рішення щодо реконструкції публічного простору Долини троянд відбулося у закритий і непрозорий спосіб, без консультацій з містянами.

Жінка зауважила: щоб ефективно витрачати бюджетні кошти для розвитку міста, треба знати потреби різних містян і чути їхні думки. Депутати міської ради теж згодні з цим, адже 4 червня 2019 затвердили зміни до Статуту міста та прийняли Положення "Про публічні консультації в місті Черкаси". Згідно з ним питання просторових та інфраструктурних змін у Черкасах (будівництво, ремонти, реконструкції, забудови, благоустрій, розміщення малих архітектурних форм тощо) мають виноситися на консультування з містянами до прийняття рішень.

"Тому звертаємося до депутатів Черкаської міськради із вимогою: зупинити втілення існуючого проекту реконструкції Долини троянд. Згідно з прийнятим положенням "Про публічні консультації в місті Черкаси" провести цикл громадських консультацій щодо розвитку громадського простору Долини троянд, під час яких з’ясувати: чи вважають містяни та експерти реконструкцію Долини троянд пріоритетною порівняно з іншими парками та публічними просторами міста; якими є актуальні потреби містян, які користуються громадським простором Долини Троянд, та зібрати їхні пропозиції щодо розвитку цього простору; залучити до процесу організації консультацій громадські організації, що брали участь в розробці Положення", − підсумувала Дар’я Подолян.

Як повідомляв сайт vikka.ua, фігуранти криміналу з Лисянки проектують реконструкцію Долини троянд.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

  • Facebook