Новини
Архів новин
Оберіть дату

Відкриті кордони та дешевші продукти: чого чекати черкащанам від безвізу

 ...
Відкриті кордони та дешевші продукти: чого чекати черкащанам від безвізуzn.ua

У Європарламенті зробили перший крок назустріч Україні для вступу в ЄС, проголосувавши 6 квітня за безвізовий режим. Попри те, що остаточне запровадження безвізу можливе лише влітку, чимало громадян уже радіють такому рішенню. Про зміни та нові можливості українців у разі запровадження безвізового режиму з ЄС сайту vikka.ua розповіли експерти.

"Попереду в України ще 3 ключових точки: голосування послів ЄС – 26 квітня; голосування Ради – 11 травня; підписання – орієнтовно 15 травня. Врешті після публікації орієнтовно 22 травня, приблизно із 11 червня почне працювати безвіз", – зазначає голова черкаської ГО "Академія стратегічних досліджень" Сергій Пасічник.

За його словами, безвізовий режим буде вигідний у першу чергу людям молодшого і середнього віку, оскільки це більш мобільна категорія, яка частіше виїздить за кордон з туристичною, бізнесовою, навчальною метою.

"Головний клопіт, який зникає – це оформлення візи і залежність від прийняття чи неприйняття цього рішення. Наразі люди зможуть адекватно планувати мандрівки по Європі, аби щось побачити, дізнатися, купити, – констатує експерт. – Те, що розказують кремлівські пропагандисти, мовляв, у українців все одно немає грошей і ніхто їздити не буде, – це неправда. Ціни на продукти й одяг у Європі на рівні українських, а то й нижче. Вартість поїздок, лоукост-перельотів так само нижча українських аналогів. Тому для багатьох українців це може стати наочним прикладом того, чому європейські правила, умови і рівень життя пов’язані між собою і чому їх потрібно впроваджувати в Україні".

epochtimes.com.ua

Експерт із візового консалтингу черкасець Олександр Оськін додає: українцям для в’їзду в країни ЄС потрібно буде мати біометричний паспорт, підтвердження мети поїздки та спроможність її фінансово забезпечити. Але тепер не доведеться кілька разів їздити до візового центру чи консульства, записуватися в чергу на подачу документів, платити консульські збори та оплачувати послуги сумнівних посередників. Єдине, що потрібно буде придбати – страхування для подорожуючих, все інше – ситуативно від мети та цілі поїздки.

"Я не погоджуюсь із думкою, що після "відкриття кордонів" більшість українців не відчує різниці, зважаючи на їх скрутне фінансове становище. Я досить часто подорожую в сусідню Польщу, буваю і в інших країнах ЄС. Іноді в мене таке враження, що під час подорожей я витрачаю стільки ж, коли живу в Україні", – каже Олександр Оськін.

Він наголошує: найдорожче в Європі – це проживання, переїзди та перельоти. Але на Заході працює правило: чим раніше замовиш квиток, тим дешевше він обійдеться.

"Я неодноразово подорожував між містами за менш ніж 1 євро (20-30 гривень) у комфортабельних автобусах з вай-фаєм та розетками під сидінням. Літав із Польщі у Швецію за 700 гривень в обидві сторони. Жителі ЄС масово користуються лоукостами та вишукують знижки і спеціальні пропозиції. Українці теж повинні використовувати ці інструменти, якщо цінують свої гроші. Ті хто спекулює на безвізі з зарплатою в 3200 гривень, перші скористаються цією можливістю", – переконаний фахівець.

Ще однією перевагою безвізу стануть більш вільні торговельні кордони. Це, на думку генерального директора Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, має позначитися і на рівні цін в Україні.

"За рахунок конкуренції ціни на ввезену з-за кордону продукцію будуть знижуватися. Що стосується вартості вітчизняної продукції, безвіз також стане фактором впливу. Зараз ціни диктують не мережі, а виробники. Тому, звісно, конкуренція між виробниками буде впливати на вартість товару. У першу чергу подешевшати можуть продукти з обмеженим терміном зберігання", – зауважує Олексій Дорошенко.

Однак, за його словами, на вартість деяких видів продукції безвіз не вплине, оскільки монополісти можуть не дати можливості завезти на ринок продукцію з-за кордону.

"Зокрема це стосується виробників м’ясної продукції. Наприклад, різниця у ціні на м’ясо в різних областях може становити +/– 20 гривень. Це не нормально. Це не є вільний ринок", – наголошує він.

Фахівець додає: на українському ринку може побільшати продуктів харчування із Польщі, адже там ціни на них нижчі. А ось побутова хімія і косметика, ввезена з Росії, не зникне з полиць України, адже вона більш конкурентна за ціною, ніж європейська.

Як повідомляв сайт vikka.ua, школярка з Черкас представлятиме ІТ-галузь міста в Європі.

  • Facebook