Новини
Архів новин
Оберіть дату

У Черкасах батьки самі вирішують, чи вакцинувати дітей від поліомієліту

 ...
У Черкасах батьки самі вирішують, чи вакцинувати дітей від поліомієлітуzik.ua

25 січня стартує третій тур вакцинації від поліомієліту, що триватиме два тижні. Залучатимуть дітей віком від 2 місяців до 10 років. Лікарі переконують: щеплення дає захисні сили організму і попереджає захворювання на поліомієліт (захворювання, що вражає нервову систему і навіть може викликати параліч чи смерть).

Черкащанка Галина сама має тільки одну прививку і свого п’ятирічного сина Єгора привчати до вакцинації не планує. На умовляння лікарів і медсестер їхня родина не піддається, бо має власні аргументи.

"Все частіше батьки відмовляються від щеплень. У нас у дільничного лікаря навіть є окрема пачка медкарток пацієнтів, які не вакцинувалися. Одного разу лікар майже умовила нас на вакцинацію і ми почали готуватися, аж тут у малечі знайомих почалися ускладнення після щеплення. Це остаточно переконало нас у правильності рішення", – розповідає мама.

За словами завідувачки педіатричного відділення Першої міської дитячої поліклініки Ніни Калашник, вакцини, які у нас використовують, перевірені, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров'я та закуплені ЮНІСЕФ.

"У нас використовують два типи вакцин від поліомієліту: оральні (каплі) та інактивовані (ін’єкція). Обидві вакцини сприяють формуванню імунітету проти форм вірусу. Починати варто з ін’єкційної вакцини, згодом можна перейти до оральної", – розповідає лікар.

 

kinderlab.com.ua

Ніна Калашник запевняє, що упродовж попередніх турів ускладнень від вакцинацій не було.

"Вакцинацію діти переносять нормально, ускладнень немає. У рідкісних випадках упродовж перших днів після щеплення у дітей можуть були слабкість та підвищена температура", – додає Ніна Калашник.

Проте ризики для здоров’я таки є. Подекуди можуть проявлятися неврологічні розлади та поствакцинальний параліч, і як наслідок можливе відновлення вірулентності вірусу в організмі щепленого або нещепленого, що перебуває у близькому контакті.

Чи робити дитині щеплення, вирішувати батькам. Попри те, що така вакцинація є обов’язковою в Україні, батьки можуть відмовитися, якщо сумніваються у якості вакцини чи непокояться з приводу ускладнень для здоров’я малюка. Хвилюватися через те, що дитину, яка не має щеплень, не візьмуть до дитсадка чи школи, не варто. У своєму листі (№ 05.02-13/37096 від 24.11.2015) до структурних підрозділів Міністерство охорони здоров’я пише, що такі діти можуть навчатися без обмежень.

"Розмежування в дитячому колективі дітей, які не отримали щеплень для профілактики поліомієліту взагалі або щеплені частково, з дітьми, які вакциновані ОПВ, не здійснюється", – йдеться у листі.

У будь-якому разі перед вакцинацією варто проконсультуватися з лікарем-імунологом, обстежити малюка щодо наявності протипоказань для проведення щеплень, а також ознайомитися з інформацією про вакцину та правилами її зберігання.

Як повідомляв сайт vikka.ua, в області вже 17 черкащан захворіли на свинячий грип.

  • Facebook