Новини
Архів новин
Оберіть дату

Бутусов пропонує не увічнювати убитого черкаського журналіста в Музеї Небесної Сотні

 ...
Бутусов пропонує не увічнювати убитого черкаського журналіста в Музеї Небесної СотніЮрій Бутусов

Тільки 86 Героїв України зі 107, які посмертно удостоєні ордена Небесної Сотні, дійсно віддали життя в результаті участі в акціях протесту. Про це написав у Facebook український журналіст Юрій Бутусов.

Серед громадян, які загинули після Революції у зв'язку з іншими подіями, які з самою Революцією не пов'язані, числиться журналіст Василь Сергієнко, який був викрадений і вбитий у Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області 4 квітня. За словами Бутусова, справа не пов'язана з Революцією Гідності, а мотиви злочину мають кримінальний характер і пов'язані з викривальною діяльністю Сергієнка і нападом місцевих кримінальних структур.

"Ці громадяни гідні звання Герой України (посмертно), але їх загибель пов'язана з іншими подіями, які безпосередньо до Революції відношення не мають, – зазначає Бутусов. – Не можна при створенні Музею повторювати помилки нагородного відділу трирічної давності – треба використовувати об'єктивні матеріали. Думаю, що Міністерство культури України, автори проекту Музею повинні вивчити всі обставини і розглянути список героїв, імена яких планується увічнити як зразок громадянської мужності і приклад для майбутніх поколінь. Помилок тут бути не повинно. Ця пам'ять священна".

Як повідомляв сайт vikka, у центрі Сміли невідомі зіпсували хрест Героям Небесної Сотні.

 

  • Facebook