Новини
Архів новин
Оберіть дату

На Черкащині ще одна громада заявила про перехід від московського патріархату до Православної церкви України

 ...
На Черкащині ще одна громада заявила про перехід від московського патріархату до Православної церкви Україниcossackland.org.ua

На Черкащині, слідом за релігійною громадою села Скибине Жашківського району, заявила про перехід від московського патріархату до Православної церкви України громада села Охматів – так само Жашківського району. Обидві громади перейшли разом зі своїми священиками, передає "Козацький край".

Охматів відомий як давнє козацьке містечко, епіцентр двох потужних битв у ХVII столітті (1644 та 1655 років), а окрім того – як рідне село Порфирія Демуцького, знаменитого фольклориста, диригента і композитора, чиїм іменем назване музичне училище в Умані. В Охматові народився його син, Данило Демуцький – відомий кінооператор (зокрема, знімав фільм "Земля" з Олександром Довженком), заслужений діяч мистецтв України та Узбекистану.

В гостях у цієї родини в Охматові бував композитор Микола Лисенко, який ще наприкінці ХІХ ст. високо оцінив організований Порфирієм Демуцьким охматівський народний хор і єдність та патріотичність сільської громади.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині перша парафія Московського патріархату перейшла до Православної церкви України.

  • Facebook