Новини
Архів новин
Оберіть дату

В управлінні юстиції розповіли, як безкоштовно отримати землю державної або комунальної власності

 ...
В управлінні юстиції розповіли, як безкоштовно отримати землю державної або комунальної власностіlegal-clinic.at.ua

Щоб зареєструвати право власності на земельну ділянку у випадку її безоплатної передачі із земель державної або комунальної власності, необхідно зібрати низку документів. Про це повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.

Зокрема для проведення державної реєстрації необхідно надати державному реєстратору:

– паспорт (фотокартка в паспорті має бути вклеєна при досягненні 25 та 45 років, інакше паспорт вважається недійсним);

– рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність;

– витяг із Державного земельного кадастру (у випадках, передбачених Законом);

– квитанцію про сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав.

Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку подається у разі, коли в документах, що подаються для державної реєстрації права власності на цю земельну ділянку, відсутні відомості про її кадастровий номер, а також у разі, коли в результаті доступу до Державного земельного кадастру державним реєстратором встановлено відсутність відомостей про відповідну земельну ділянку.

Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду.

При Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області діє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, тому скаргу можна подати або надіслати за адресою: бульв. Шевченка, 185, м. Черкаси, 18001.

Діяльність комісії здійснюється виключно на безоплатній основі, що є відмінним від оскарження наведених дій в судовому порядку, де необхідно сплачувати судовий збір.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах державі повернуть земельну ділянку вартістю понад два мільйони.

  • Facebook
>