Новини
Архів новин
Оберіть дату

На Черкащині чоловік відробляє аліменти на суспільно корисних роботах (ФОТО)

 ...
На Черкащині чоловік відробляє аліменти на суспільно корисних роботах (ФОТО)

Житель села Безбородьки Драбівського району Володимир Карпич відробляє при сільській раді 120 годин суспільно корисних робіт. Таке рішення було прийняте судом, оскільки чоловік заборгував своєму 8-річному синові близько 20 тис грн аліментів. Про це повідомляє прес-служба Головного територіального управління юстиції у Черкаській області

У Драбівському відділі ДВС повідомили, що заборгованість у нього накопичувалась з 2013 року, бо він нерегулярно та не в повному обсязі сплачував аліменти.

Оскільки заборгованість перевищувала 6 місяців і неплатник не мав майна та офіційної роботи, він потрапив під дію закону №7277 "Чужих дітей не буває", який передбачає в такому разі накладення адміністративного стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт.

Як розповіла сільський голова с. Безбородьки Катерина Горонович, чоловік виконує роботи з благоустрою. Зазвичай для таких робіт у сільській раді наймали людину, зараз її заміняє боржник з виплати аліментів. Володимир переважно косить траву, оскільки наразі в цьому є найбільша потреба.

Працюватиме чоловік 15 днів по 8 годин. Після відрахування податків, на рахунок матері дитини буде перераховано 2,2 тис грн.

За словами начальника Драбівського районного сектору з питань пробації Івана Тищенка, чоловік працює добросовісно, термін відпрацювання закінчується 13 червня.

Сам боржник розповідає, що ніколи не відмовлявся від допомоги дитині, проте більше купував необхідні речі, а аліменти сплачував нерегулярно, бо не мав постійної роботи. Після того як судом було винесено постанову про накладення стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, він сплатив майже всю заборгованість і надалі аліменти перераховує вчасно.
Це перший неплатник в області, який відробляє заборгованість з аліментів, виконуючи суспільно корисні роботи, адже сама процедура такого стягнення займає деякий час.

Як пояснив начальник Головного територіального управління юстиуції у Черкаській області Олександр Свіренюк, щоб притягнути неплатника до відповідальності, виконавча служба складає протоколи, направляє їх до суду, який розглядає справу по суті та виносить відповідну постанову, що подається на виконання в службу пробації, після чого органи місцевої влади надають такій особі місце роботи.

Наразі судами Черкаської області задоволено 6 постанов Державної виконавчої служби про накладення на боржників стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. По одній в Драбівському, Золотоніському та Христинівському районах, три – в Лисянському районі, – зазначив очільник юстиції області.

Відповідно до чинного законодавства, в разі ухилення неплатника від виконання суспільно корисних робіт, їх встановлений строк може бути замінений адміністративним арештом із розрахунку одна доба арешту – 15 год невиконаних суспільно корисних робіт, але не більше 15 діб.

Як повідомляв сайт vikka.ua, неплатника аліментів з Ватутіного зняли з поїзда при перетині кордону.

  • Facebook