Новини
Архів новин
Оберіть дату

Фейс-контроль не рятує від криміналу: у черкаські нічні клуби та бари регулярно викликають поліцію

 ...
Фейс-контроль не рятує від криміналу: у черкаські нічні клуби та бари регулярно викликають поліціюvolyn24.com

Відпочинок та розваги у нічних закладах Черкас нерідко закінчуються пригодами та бійками. Розважальні заклади міста безпечні настільки, наскільки благонадійний контингент їх відвідує. Останнє ж не дуже хвилює власників закладів. Особливо, коли справа йде про прибутки. Чому нічні розваги черкащан доволі часто закінчуються криміналом, лікарняним ліжком або навіть трагічною загибеллю, дізнавався сайт vikka.ua.

Каталізатором будь-яких конфліктів та суперечок під час нічних розваг частіше за все є алкоголь. Обмежень щодо його вживання у розважальних закладах немає. Адже його продаж – вагома доля прибутку місць відпочинку. Сутички та конфлікти, які доволі часто відбуваються у нічних клубах та пабах здебільшого вирішуються мирним шляхом. Коли ж мова йде про тілесні чи матеріальні ушкодження, у справу просять втрутитися правоохоронні органи. До їх приїзду відвідувачі таких закладів самі відповідають за свою безпеку.

Черкаських патрульних доволі часто викликають у нічні клуби та розважальні заклади, – розповіла речниця УПП м. Черкаси Зоя Вовк. Особливо загострюється ситуація на свята та вихідні.

"Буквально у ці вихідні патрульних викликали до одного з нічних закладів. Там відвідувач напідпитку розтрощив екран. Взагалі патрульним часто доводиться затримувати людей, які порушують правопорядок у місцях відпочинку. Вони іноді й чинять опір при затриманні", – зазначила вона.

При цьому представник патрульної поліції зазначила, що із закриттям "на реконструкцію" черкаського нічного клубу, біля якого нещодавно забили до смерті 29-річного хлопця, роботи у патрульних поменшало.

Член виконкому черкаської міської ради Дмитро Кухарчук вважає, що біля сумнозвісного нічного клубу з моменту відновлення  його роботи повинен чергувати поліцейський патруль.

"Вважаю, що робота цього закладу має припинятися о 22.00. Я подаватиму це питання на розгляд комісії. Цей заклад користується дурною славою. Там часто трапляються бійки. У той же час, вбивство хлопця біля нічного клубу не лежить на відповідальності закладу. Це – недопрацювання правоохоронних органів", – пояснив Дмитро Кухарчук.

На його переконання патрульні мають також пильніше контролювати й інші нічні клуби та ресторани міста, де нерідко трапляються інциденти.

Один із завсідників нічних закладів Черкас Михайло розповідає: бійки та сутички у нічних клубах та барах – явище не рідкісне. Рушійною силою таких інцидентів, як правило, є алкоголь та надмірне його вживання. Це підштовхує обирати кулаки в якості інструменту вирішення непорозумінь.

"Я потрапляв у бійку в нічному клубі і сам був винен у цьому. Звичайно, там всі були напідпитку. Потрапляв у таку ситуацію і один з моїх приятелів. До правоохоронних органів не зверталися, бо тяжких ушкоджень не було", – розповідає черкащанин.

picsnews.meta.ua

Більшість нічних розважальних закладів не мають належних заходів безпеки, що є сприятливим для виникнення конфліктів та бійок, навіть із фатальними наслідками. У цьому переконаний кандидат юридичних наук, черкаський адвокат Олексій Кузьмінський.

"Основними причинами конфліктів є алкоголь, неналежна охорона закладу та відсутність фейс-контролю. Особисто в моїй практиці траплялися випадки, коли по правову допомогу зверталися громадяни, які постраждали від неправомірних дій у нічному клубі", – пояснив адвокат.

За його словами, якщо особі були завдані легкі тілесні ушкодження, то в більшості випадків справа вирішується шляхом відшкодування матеріальної та моральної шкоди. У випадку ж заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, особа може бути засуджена до позбавлення волі.

У свою чергу, старший юрист адвокатського об’єднання "Вовк та Партнери" Олександр Турський називає захист відвідувачів нічних розважальних закладів "ілюзією безпеки".

"До теперішнього часу правоохоронцям доводиться лише документувати наслідки вчинених у клубах адміністративних і кримінальних правопорушень. Тобто, превентивна робота як не велася у цьому напрямку, так і не ведеться. Правила поведінки відвідувачів закладів ресторанного господарства, а також їхня безпека регулюються тільки нормами загального законодавства України в частині заборон вчиняти певні протиправні дії", – каже експерт.

Олександр Турський зазначає, що власники чи директори розважальних закладів піклуються перш за все про збереження матеріальних цінностей, що знаходяться в закладах, а не про відвідувачів.

"Безпека відвідувачів охорону мало цікавить. Як показує практика, головне завдання охоронців нічних клубів – у разі виявлення конфліктних ситуацій вивести учасників конфлікту надвір, де і закінчуються їхні робочі обов’язки", – пояснює юрист.

Серед найбільш розповсюджених та дієвих заходів забезпечення безпеки людей, які відвідують розважальні заклади, є фейс-контроль. У той же час, Олександр Турський наводить ряд недоліків цього методу. Серед них – ймовірна некомпетентність охорони щодо виявлення у відвідувачів стану алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Зазначимо, що наразі у Черкасах два нічних клуби тимчасово закриті – на ремонт, як запевняють в адміністраціях закладів. Ще кілька клубів за останні роки взагалі припинили свою діяльність.

Як повідомляв сайт vikka.ua, під одним з черкаських нічних клубів юнака забили на смерть.

  • Facebook
>