Новини
Архів новин
Оберіть дату

Надія піти: у Черкасах відкрився центр для реабілітації після спинальних травм *

 ...
Надія піти: у Черкасах відкрився центр для реабілітації після спинальних травм *

Ставити на ноги тих, кому не давали на це шансів. Таку мету ставить перед собою новий центр відновлення хребта,що напередодні відкрив свої двері в Черкасах. Усе тут – з пережитого власним болем та випробуваного на власному досвіді. Адже ідея створення Spine Центру належить родині Рудніцьких. Саме їхній старший син Олег влітку минулого року постраждав від падіння баскетбольного щита на Центральному стадіоні. Про нинішні успіхи в реабілітації юного футболіста та особливості першого подібного центру в центральному регіоні, дізнавався кореспондент vikka.ua

13-річний Олег Рудніцький нині має щільний щоденний розпорядок: індивідуальні заняття з учителями, двогодинні тренування на спеціальних снарядах. У неділю залишається час на те, щоб навідатись до рідної футбольної команди. Поки що – в якості глядача. 

Однак хлопець впевнений: вже скоро зможе долучитись до своїх друзів і на ігровому полі. Адже у своєму відновленні після травми робить чималі успіхи: вже самотужки стає на ноги з ходунцями і з канатками. Усе – попри невтішні прогнози місцевих і навіть закордонних лікарів та завдяки тривалому лікуванні в лікарки-реабілітологині Лариси Кравець. Досягнення сина надихнули його батьків на відкриття центру відновлення хребта й у Черкасах. Адже на прийом до пані Лариси Олега доводилось возити аж до Харкова.

"Під час одного з прийомів у Лариси Олександрівни в процесі розмови, ми зрозуміли, що в Центральній Україні немає подібного закладу і його дуже не вистачає, – згадує засновник центру Анатолій Рудніцький. – А коли спостерігав динаміку Олега, впевнився, що цю ідею вкрай потрібно втілити в життя. Щоб і інші змогли скористатись шансом на таке відновлення".
 

Свою унікальну методику реабілітації спинальних хворих Лариса Кравець розробляла протягом 20 років. За цей час лікарці вдалось поставити на ноги у прямому сенсі безнадійних "спинальників", яким пророкували провести решту життя на інвалідному візку. Саме від неї переймали досвід та методи роботи реабілітологи нового черкаського оздоровчо-фізкультурного центру.

Особливість такої програми відновлення – у тому, що вже за кілька занять реабілітологам вдається відновити чутливість кінцівок нижче рівня травми без використання будь-яких стимулюючих медичних препаратів. Також у процесі реабілітації не вдаються до використання ортезів, протезів та корсетів. 

"В Україні дуже гарні нейрохірурги, хірурги-травматологи, але після проведення операцій вони зазвичай виписують пацієнта додому і все. Немає тих фахівців, які би взяли і одразу після виписки почали працювати над відновленням дієздатності цих пацієнтів, – зазначає пані Лариса. 
 

І наголошує на необхідності повного циклу реабілітації: від ранньої, яка починається просто з реанімаційної палати, до пізньої, не раніше, ніж за 4 місяці після травми – вже в центрах, подібних до новоствореного.

Вже в перший день роботи закладу – десятки пацієнтів, які мріють про шанс знову ходити. Серед охочих потрапити на прийом до Лариси Кравець та на пробне заняття з реабілітологами – Віктор Касянюк. Разом з дружиною Ольгою той приїхав із Кіровоградщини. Вже 10 років після електротравми на виробництві чоловік прикутий до інвалідного візка. Після огляду лікарка заявляє – пацієнт перспективний. Головне для відновлення – його особисте бажання постійно займатись і тренуватись. 

"Сьогодні в очах свого чоловіка я побачила надію, що він нарешті зможе пересуватись сам! Сподіваюсь, будемо приїздити сюди, займатись з фахівцями. Бо перепробували вже дуже багато всього", – зізнається пані Ольга.
 

Загалом же у центрі братимуться за відновлювальне лікування після травм спинного мозку, хребта, компресійних переломів, спинальних інсультів, видалення пухлин зі спинного й головного мозку, пережитих інсультів, невдалих операцій з видалення дискових, коригування сколіозу. Розташований заклад за адресою вулиця Смілянська, 2 в Черкасах. 

*На правах реклами

Як повідомляв сайт vikka.ua, юна черкащанка потребує допомоги, аби завершити боротьбу з раком.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

  • Facebook
>