Новини
Архів новин
Оберіть дату

Не дах, а решето: черкащани два роки потопають у багатоповерхівці (ФОТО)

 ...
Не дах, а решето: черкащани два роки потопають у багатоповерхівці (ФОТО)

Мешканці черкаського гуртожитку вже два роки не можуть добитися від СУБу ремонту покрівлі у своєму будинку. За цей час вода почала текти не тільки по стінах на дев’ятому поверсі, а й зі стель двома поверхами нижче. Про умови, в яких доводиться жити черкащанам дізнавався сайт vikka.ua.

Сирість, пліснява та грибок – такого неприємного сусідства марно намагаються позбутися сусіди, що мешкають на верхніх поверхах гуртожитку по Хоменка 14/2.

"Ми не можемо зробити ремонт, бо кожна сильна злива тече у нас по стінах. Протікає дах у ванній кімнаті та вбиральні, у коморі, кухні та залі. На нашому 8-му поверсі найбільше страждає друга секція. Це вісім квартир. На 7-му поверсі – чотири квартири", – каже мешканка будинку Тетяна Поліщук.

Коли ллє дощ, сусідам доводиться озброюватися мисками та відрами. Вичерпують воду на поверсі, наче з човна.  "Беру відро та совок. Вичерпую. Якщо сильна злива, то повне відро набирається десь за дві години", – каже мешканка гуртожитку Людмила Володимирівна.

В одній із кухонь дев’ятого поверху ллє прямо на газову плиту. "Доводиться закривати піч кришкою та ставити таз. Поки дощить – не готуємо", – скаржиться Тетяна Поліщук.

За словами мешканців будинку, колись гуртожиток належав КП "Черкасиелектротранс". Потім будинок перейшов на утримання ЖЕУ, а згодом КП "Соснівська СУБ". З 2010 року мешканці почали приватизовувати кімнати. Кажуть, що у них боргів за комунальну плату немає. Тож не розуміють, чому Служба утримання будинків так і не зробила обіцяний капітальний ремонт покрівлі  у 2015 році. Адже зі своєю проблемою вони навіть звертались на "гарячу лінію" Президента України.

На початку листопада з Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міськради надійшов лист, який свідчить про те, що комунальники вже обстежили покрівлю гуртожитку та запланували на IV квартал поточного року ремонтні роботи.  Але навчені гірким досвідом люди вже не вірять обіцянкам.

"Через постійну сирість та плісняву у нас дуже часто хворіють діти", – зазначила Алла Михайлюта. Жінка саме зустрічала лікаря, якого викликала своєму синові.

"Я хворію цілу осінь поспіль: кашляю три місяці та перебуваю на лікарняному. Ми готові писати та звертатися до кого завгодно, аби нам зробили ремонт. Це вже не перший випадок, коли місцева СУБ байдуже ставиться до наших проблем. Коли більше місяця у будинку не було гарячої води, нас примушували заплатити за неіснуючу послугу. Самотужки ми з комунальниками справитися не змогли. Тож довелося залучати депутата Черкаської міської ради фракції "Вільних демократів" Володимира Гриценка. Завдяки йому нам зробили перерахунок", – каже Алла Різник.

Спілкуючись з кореспондентом vikka.ua, мешканці будинку скористалися нагодою та публічно запросили проінспектувати їх будинок пожежну та санітарно-епідеміологічну служби.

У КП "Соснівська СУБ" запевняють, що у 2015 році обіцяний ремонт даху не провели через те, що депутати не виділили кошти.

"У 2015 році міськрада не виділила бюджетні кошти на капремонт жодного даху. Хоча і в 2015 році, і в поточному ремонт покрівлі по Хоменка 14/2 закладений у план робіт. Це питання треба лобіювати у міській раді", – зазначила головний інженер КП "Соснівська СУБ" Світлана Івінська.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у черкаському будинку зробили "бандерівські" ліфти.

  • Facebook