Новини
Архів новин
Оберіть дату

На полях Черкащини сіють озимі та збирають пізні зернові

 ...
На полях Черкащини сіють озимі та збирають пізні зерновіdaily.rbc.ua

На полях Черкащини триває осінній комплекс сільськогосподарських робіт. Зокрема, завершується посів озимих, триває збирання пізніх зернових та технічних культур. Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

На сьогодні зернових та зернобобових обмолочено на 56,8% площ, намолочено 1,5 млн тонн зерна з середньою урожайністю 42,5 ц/га. Кукурудзи на зерно намолочено 83,6 тис. тонн з середньою урожайністю 55,9 ц/га.

Одним із основних чинників зниження урожайності є погодні умови, що склалися в області, зазначають в управлінні. Травневі заморозки більш як на 30% знизили урожайність плодово-ягідних культур. Стихія, посуха та нестача вологи знизили урожайність зернових та зернобобових культур майже на половину.

Триває й збір круп’яних. На сьогодні намолочено 3 тис. тонн гречки при середній врожайності 11 ц/га, проса – 0,3 тис. тонн із середньою урожайністю 25,3 ц/га.

Крім того, збирають технічні культури, а саме: соняшник, сою, цукрові буряки.

Посів озимих культур на зерно господарствами всіх форм власності проведено на площі 162,2 тис. га: озимої пшениці 150,3 тис. га, озимого ячменю 10,4 тис. га та озимого жита 1,5 тис. га. Озимого ріпаку посіяно на площі 34,3 тис.

Посівна кампанія в області продовжується.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах повітря забруднили хімічними речовинами.

  • Facebook