Новини
Архів новин
Оберіть дату

Селяни на Черкащині самотужки впровадили біометричні паспорти та ID-картки (ВІДЕО)

 ...
Селяни на Черкащині самотужки впровадили біометричні паспорти та ID-картки (ВІДЕО)

У Білозір’ї на Черкащині відмовились від паперових документів: вирішили не чекати допомоги від Черкас і своїми силами видати жителям біометричні паспорти та id-картки. Це лише невелика частина новацій, які селяни змогли впровадили самотужки. Про це йдеться в сюжеті "24 каналу".

Білозірська об’єднана громада – перша і поки єдина в Україні, де можна оформити id-картку та біометричні паспорти. Обладнання для роботи уже придбали. Гроші отримали із фонду регіонального розвитку, 20% виділили із бюджету громади. У чергу на паспорти вже записались півсотні білозірців.

Серед інших сучасних новацій у селі, молодь найбільше вподобала "сонячне дерево". Тут можна одночасно зарядити 8 гаджетів та скористатися безкоштовним wi-fi. Пристрій працює від сонячних батарей.

За два роки тут привели до ладу освітні і медичні заклади, створили спорткомплекс. У планах на наступний рік – відкриття лінії з виготовлення пелет – паливних гранул із відходів деревини і соломи.

"В цьому році плануємо поставити палетну лінію, щоб вона забезпечувала всі наші потреби. По лікарні теж зараз працюємо, готуємся до відкриття нової", – розповів перший заступник голови Білозірської ОТГ Микола Пишний.

Місцеві сподіваються, що розвиток села спонукає молодь не виїздити до міста, а лишитися працювати тут та відроджувати глибинку.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині з'явилося перше сонячне дерево.

  • Facebook