Новини
Архів новин
Оберіть дату

У Корсуні проведуть референдум через обрання до влади екс-регіонала

 ...
У Корсуні проведуть референдум через обрання до влади екс-регіоналаГромЧе

Мітинг-пікет відбувся вчора у Корсуні у відповідь на рішення районної ради обрати головою Анатолія Гайдая. Активісти кажуть: новий голова – колишній керівник районного штабу Партії регіонів і не заслуговує на довіру. Як власне, і весь склад районної ради, пише ГромЧе.

"Серед місцевих зростає невдоволення, адже до влади повертаються колишні регіонали. І насамперел люди апелюють до нас. Вимагають діяти, і ми не збираємося сидіти склавши руки", – каже активіст місцевої Самооборони Юрій Путря.

Під час мітингу громадськість висловила недовіру Корсунь-Шевченківській райраді. Більше того – вирішила створити прецедент і показати всій країні як можна на місцевому рівні розпустити районну раду.

"Згідно закону, це можливо лише шляхом проведення місцевого референдуму. В Україні подібного ще ніколи не було, однак це не означає що цим важелем не варто користуватися, – пояснює Юрій Путря. – Тож ми утворили ініціативну групу, що займатиметься цим питанням".

Щоправда, механізм передбачає, що затвердити ініціативну групу має все та ж районна рада.

"Ми готові до відмови, хоч для цього мають бути дуже вагомі аргументи. У такому разі звертатимемось відразу до Верховної Ради, – каже активіст. – Якщо ж депутати діятимуть за законом і затвердять групу, потрібно буде пройти ще кілька кроків до проведення референдуму. Це затвердження юстицією, збір близько двох з половиною тисяч підписів серед населення та звернення до Верховної Ради. Вважаємо, що питання варте затрачених зусиль і будемо боротися до перемоги".

  • Facebook
>