Новини
Архів новин
Оберіть дату

Хліб на Черкащині подорожчає

 ...
Хліб на Черкащині подорожчаєabout-ukraine.com

Уже в жовтні хліб може подорожчати в середньому на 50 копійок. Через посуху врожаю зібрали менше, ніж в минулому році − близько 37 млн. тонн зернових. Про це пише "Днепр час".

"Найбільший недобір – у Київській та Черкаській областях. Це мінус одна тонна з кожного гектара зернових", − розповідає директор департаменту землеробства і технічної політики в АПК Володимир Топчій.

Через падіння врожаю підскочили ціни на зовнішньому ринку, де Україна є одним з ключових експортерів зернових. Тому хлібороби продають дорожче пшеницю і всередині країни.

"Можу чітко сказати, що врожайність на моїх господарствах нижча на 30 − 40%, ніж у минулому році. Продаємо там, де ціна вигідніше, тому що немає сенсу працювати, вирощувати і віддавати за безцінь", − відзначає аграрій Григорій Боціон.

У Всеукраїнській аграрній раді дають прогноз: у цьому році за тонну пшениці будуть просити близько 180 доларів. Це на 10% дорожче, ніж у минулому. Відповідно на стільки ж може вирости ціна на хлібну продукцію.

"Якщо зерно подорожчає, то, відповідно, буде дорожчати борошно. А в ціновій політиці на хліб близько 30 − 35% йде на борошно. Тобто, якщо ми будемо бачити подорожчання борошна, це вплине на ціну хіба", − пояснює голова Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині зростуть ціни на продукти харчування.

  • Facebook