Новини
Архів новин
Оберіть дату

Повітря в Черкасах забруднене формальдегідом

 ...
Повітря в Черкасах забруднене формальдегідом ck.ridna.ua

Безвітряна, ясна та сонячна погода сприяла зростанню концентрацій формальдегіду в атмосфері міста Черкаси. Про це повідомляє прес-служба Черкаського обласного гідрометцентру.

За даними лабораторії нашого гідрометеоцентру вперше за останні 5 років було зафіксовано перевищення максимально допустимої норми , ГДК, по формальдегіду. У Дніпровському мікрорайоні 29 серпня 2018 року рівень забруднення досяг 1,3 ГДК.

Як відомо, вміст формальдегіду в повітрі регулюється як природними процесами: лісові пожежі, виділення рослинами і тваринами, так і антропогенною діяльністю: викиди теплових електростанцій, промислових підприємств, викидами автомобілів, а також процесами фотохімічного окислення.

Навіть незначні концентрації формальдегіду у повітрі призводить до значного подразнення слизової оболонки очей, носової порожнини, горла.

До кінця тижня утримається маловітряна та спекотна погода. Такі метеоумови сприятимуть накопиченню у приземному шарі атмосфери шкідливих домішок, особливо це відчуватиметься поблизу автобусних зупинок та транспортних розв’язок.

Як повідомляв сайт vikka.ua, вода на більшості черкаських пляжів заражена кишковою паличкою та стафілококом.

 

  • Facebook