Новини
Архів новин
Оберіть дату

У Черкаську обласну лікарню переведуть опікове відділення

 ...
У Черкаську обласну лікарню переведуть опікове відділення

Від початку нового року усіх породіль, які вирішили народжувати в обласному центрі, приймає Черкаський міський пологовий будинок "Центр матері та дитини" на двох своїх базах – на вул. Чехова та вул. О. Теліги, оскільки в обласній лікарні закрилось відділення екстрагенітальної патології, повідомляє прес-служба Черкаської міськради.

Як пояснив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник, відповідні зміни пов’язані з переїздом зазначеного відділення до новозбудованого Черкаського обласного перинатального центру, відкриття якого, орієнтовно, заплановано на 27 січня цього року.

– Зрозуміло, що відділення екстрагенітальної патології є логічною ланкою у наданні повної медичної допомоги вагітним, які приїжджають народжувати до Черкас з усіх районів області, а також інших регіонів нашої держави. У свою чергу, ми вже неодноразово звертались до обласної влади з проханнями перевести на вивільненні площі в обласній лікарні (де донедавна працювало відділення екстрагенітальної патології) обласне опікове відділення на 40 ліжок, що розташоване в Першій Черкаській міській лікарні, – розповів Олег Михайлович.

За його словами, такий крок є виправданий. Оскільки обласне опікове відділення обслуговує хворих з усієї Черкащини, хоча фінансується міським коштом. За статистикою близько 60 відсотків його пацієнтів – іногородні. Загалом у рік утримання цього відділення коштує більше трьох мільйонів гривень медичної субвенції.

– Тобто з грошей, які виділяє держава Черкасам на лікування наших громадян, ми відриваємо частину та віддаємо на хворих з області. Зважаючи на те, що лікування та реабілітація пацієнтів з опіками досить тривала по часу – подекуди 3-4 місяці – зрозуміло, що для міського бюджету обходиться досить дорого лікувати іногородніх пацієнтів. Тоді як в обласному бюджеті закладені відповідні кошти. Тому цілком правильно буде, якщо обласне опікове відділення розташовуватиметься саме в обласній лікарні та, відповідно, фінансуватиметься з обласного бюджету, які і решта відділень у цьому закладі, – наголосив Олег Стадник.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Миколая у Черкасах дітям "подарували" оновлену поліклініку.

  • Facebook