Новини
Архів новин
Оберіть дату

Багатостраждальний бюджет Черкас на 2017 рік таки ухвалили

 ...
Багатостраждальний бюджет Черкас на 2017 рік таки ухвалилиfirtka.if.ua

У ході довгих обговорень та дискусій депутати міської ради 16 грудня таки затвердили головний кошторис Черкас на наступний рік. Підтримали проект бюджету 22 депутати – це мінімальна кількість місцевих обранців для того, щоб рішення вважалося ухваленим.

За бюджет проголосували депутати від "Блоку Петра Порошенка", "Батьківщини", "Свободи" та Радикальної партії. Проти виступили обранці від "Укропу", "Черкащан", Партії вільних демократів і "Самопомочі".

Проте вже після оголошення результатів голосування виявилося, що депутата Михайла Бінусова неправильно порахували, тож бюджет насправді не ухвалений. Зрештою під час оголошеної перерви депутати з'ясували: результати голосування сплутали у двох депутатів. Так, Бінусов "утримався", однак в протоколі зазначено, що він голосовув "за", натомість Володимир Гриценко голосував "за", а в протоколі він нібито "утримався". На підставі цього депутати ухвалили рішення скласти уточнюючий протокол, адже кількість голосів для ухвалення бюджету вистачає.

Що ж стосується самого кошторису міста на 2017 рік, то його дохідна частина складатиме майже 2,5 мільярди гривень (2 461 296,821 тис. грн).

"Бюджет враховує видатки на заробітну плату з урахуванням підвищення мінімалки до 3200 гривень. Але для цього департаменту освіти треба буде провести оптимізацію на 43 мільйони, а департаменту охорони здоров’я – на понад двадцять мільйонів", – зазначає директор департаменту бюджетної політики міськради Наталія Джуган.

Також сообливістю цьогорічного кошторису Черкас є те, що бюджет розвитку у розмірі  241 мільйон не формують одразу, передбачивши в подальшому ухвалення плану соціально-економічного розвитку міста.

"Крім того, держава знову перекладає на місцеві бюджети додаткові повноваження. Якщо минулого року ми передбачили 200 мільйонів на пільгові перевезення, утримання професійно-технічних училищ та покривали різницю в тарифах, то цьогоріч кількість витрат збільшується. На нас також переклали сплату за енергоносії та утримання закладів освіти та охорони здоров’я, зокрема у частині сплати зарплати адміністративному і технічному персоналу", – додає чиновниця.

Разом з тим, місто має сплатити за комунальні підприємства "Черкасиводоканал" і "Теплокомуненерго"  їхні боргові зобов’язання перед міжнародними фінансовими установами у розмірі 75 мільйонів.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на прибирання черкаських доріг від снігу спрямують додаткові кошти.

  • Facebook