Новини
Архів новин
Оберіть дату

"Мистецтво з-за ґрат": у Києві відбулася виставка картин черкасця, якого ув’язнили в Росії

 ...
"Мистецтво з-за ґрат": у Києві відбулася виставка картин черкасця, якого ув’язнили в Росії ukrinform.ua

У рамках Другого Міжнародного Форуму фотографії "KyivPhotoWeek2018", який стартував у столиці в середу, 24 жовтня, презентували спецпроект "Мистецтво з-за ґрат" − фотографії картин, створених незаконно ув'язненим в РФ журналістом із Черкас Романом Сущенком. Про це пише "Укрінформ".

"Надзвичайно приємно було бачити фото робіт батька на "KyivPhotoWeek2018". Виставка вийшла дуже атмосферна, багато людей зупинялися біля експозиції, роздивлялися, фотографували, обговорювали. Даний спецпроект є ще одним нагадуванням про проблему українських політв'язнів. Дуже важливо порушувати це питання на усіх майданчиках", − зазначила донька Романа Сущенка Юлія.

На Форумі було представлено 20 фотокопій малюнків. Всі картини Сущенко створив за два роки перебування у московському СІЗО "Лефортово" за допомогою кулькової ручки, чаю, олівця, лушпиння цибулі, соку буряка та кетчупу, оскільки ув'язненим заборонено мати приладдя для малювання.

Нагадаємо, що власного кореспондента "Укрінформу" у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув’язнення за сфабрикованими обвинуваченнями в шпигунстві, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення "законним".

Як повідомляв сайт vikka.ua, на екранах України з'явиться козацька історія кохання з Черкащини.

 

  • Facebook