Новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкаський парк звільняють від хворих та повалених дерев (ФОТО)

 ...
Черкаський парк звільняють від хворих та повалених дерев (ФОТО)КП Дирекція парків"

У Сосновому бору нині активно тривають роботи із вирубки хворих дерев та розчистки насаджень від повалених ще минулоріч сосен. Про це інформують у прес-службі КП "Дирекція парків".

Зазначимо, ще влітку в Сосновому бору нарахували близько 200 хворих дерев.

"Ця ситуація виникла не сьогодні, і не минулого року. Ще із 2014 фіксували поодинокі випадки всихання дерев. Тоді таких було 10-15. Нині ж на 40 гектарів Соснового бору маємо близько двох сотень", – говорить заступник директора КП "Дирекція парків" Андрій Куча.

Таку кількість сосен нарахували під час обстеження насаджень. Окрім того, парк розчищають і від зламаних дерев у період великих снігопадів 2018-го року.

"Нині тривають роботи із розчистки від зламаних дерев, і санітарні рубки. Ми маємо усі необхідні дозволи від управління екології на проведення таких робіт", – говорить заступник.

За словами ж екологів, серед причин всихання – різкі кліматичні зміни, зниження рівня ґрунтових вод, значні засухи, що призводять до вологодефіциту в ґрунті.

"Насадження ослаблюються і потім на ослаблені дерева засиляються шкідники та інші хвороби лісу, – говорить начальник відділу лісового господарства Віктор Стріха. – Єдиний вихід – проведення санітарних рубок. На ділянках, де одиничні випадки захворювання фіксують, – вибіркові санітарні рубки, де масове всихання дерев – суцільні".

У "Дирекції парків" закликають не спекулювати на цій темі та не ототожнювати санітарні рубки із "вирубою сосен в промислових масштабах".

Як повідомляв сайт vikka.ua, через навали снігу на дороги та автівки черкасців падали дерева.

  • Facebook
>