Новини
Архів новин
Оберіть дату

Сіли на шпагат раніше, ніж навчилися ходити: сестри-черкащанки непереможні на українських рингах

 ...
Сіли на шпагат раніше, ніж навчилися ходити: сестри-черкащанки непереможні на українських рингахФото з архіву героя публікації

У Христинівському районі Черкаської області зростає спортивна династія. Доньки місцевого тренера ще з раннього дитинства дали знати про свої здібності. Зазвичай батьки намагаються вберегти доньок від чоловічого спорту, але у випадку з сім’єю Лягоцьких у тата й мами просто не залишилось вибору. Замість мультфільмів доньки переглядали відео зі змагань, а замість дівчачих іграшок малі обирали гантелі та боксерські  рукавиці. І вже цьогоріч 9-річна Софія та 8-річна Дар’я Лягоцькі здобули перші в Україні місця у кікбоксингу та багатоборстві. Подробиці життя маленьких спортсменок дізнавався сайт vikka.ua.

У родині Лягоцьких, що проживає у селі Кузьмина Гребля Христинівського району, зростає щонайменше дві чемпіонки. Старша Софія нещодавно здобула титул чемпіона світу зі змішаних єдиноборств "Козацький двобій", а Дар’я є чемпіонкою України з кікбоксингу. Дівчата мріють підкорити світ спорту. А поки що виступають у вазі до 25 кг і завзято тренуються.

Софія (у центрі) та Дар'я (праворуч) на чергових змаганнях

Любов’ю до спорту та силою волі сестри вдалися у батька. Сергій Легоцький – спортсмен та тренер з кікбоксингу зі стажем. Працює директором ДЮСШ Христинівського району. Окрім Софії та Дар’ї, в їхній родині зростає маленька Аліна. Батько зазначає, що у свої півтора року молодша теж проявляє цікавість до родинного спорту і, копіюючи старших, вже намагається віджиматися від підлоги.

"Усі наші три донечки перед тим, як навчитися ходити, почали сідати на шпагат та робити коло на ручках", – посміхається Сергій Легоцький.

Розповідаючи про Софію, спортсмен зазначає, що змалку серед телевізійних програм вона віддавала перевагу спортивним передачам, де показували бої.

"У нас вдома обладнаний спортзал. Я сам там активно тренуюся, і дівчата долучилися. З перших років Софія замість іграшок просила собі маленькі пластикові гантелі та боксерські рукавиці. Ми з дружиною пробували і на танці її віддавати, і на різні інші секції, а вона все одно просилася зі мною на тренування", – розповідає Сергій Легоцький.

Наразі у спортсмена та його старших доньок напружений графік. У родини три тренування на день: о 6-й ранку вдома, вдень у спортивній школі та вечірнє домашнє тренування.

"Тренуються вони разом. Також ставлю їх у спаринги з хлопцями, що на 4-5 років старші за них. Боюся, щоб не покалічили однолітків. На змагання ж вожу дівчат по черзі. Вони обидві завжди виходять у лідери, а ставити їх у спаринги, щоб у двобої одна стала першою, а інша – другою, вважаю неправильним", –  зазначає кікбоксер.

Тренер каже, що доньок займатися не примушує, а навпаки, дивується їх спортивному азарту та позитивному настрою.

"Вони мене мотивують та підбадьорюють більше, ніж я їх. Доньки дуже добрі, комунікабельні і завжди з посмішкою. Дівчата для мене – маленькі клубочки щастя. Постояти за себе, звісно, можуть, але як батько все одно дуже хвилююсь за них. А засмучуються вони найбільше, коли хворіють і не можуть тренуватися", – ділиться батько.

Щоб утримувати вдома дисципліну, вони з дружиною дотримуються простих правил.

"Дівчата відповідальні. Ми з дружиною не виховуємо доньок криком. Якщо щось серйозне, намагаємося вести з дітьми дорослу розмову. Ще змалку довіряли їм відповідальні справи, цінні речі. Наприклад, могли дати 100 гривень, щоб вони самі розрахувались у магазині", – ділиться методами виховання тренер.

На змагання з кікбоксингу тренер та його вихованці їздять за рахунок фінансування спортивної школи. Якщо ж виступають у змішаних єдиноборствах, то Сергію Легоцькому доводиться шукати спонсорську допомогу, вкладати свої кошти. Зараз він намагається возити дівчат на якомога більше змагань.

"Їм потрібна практика. Намагаюся зробити все, щоб вони здобули побільше досвіду. Я б і сам там виступав, але дівчата на першому місці. Тож я від них на змаганнях не відходжу", – зазначає спортсмен.  

Усі фото з архіву героя публікації

Наразі Софія готується до міжнародних змагань, що відбудуться у травні 2018 року в Угорщині.

"Вони мене розпитували про те, чому багатоборство не включено до Олімпійських видів спорту. Я їм розповів, які бойові мистецтва туди входять, зокрема бокс, кікбоксинг. А Софія каже: а давай ми ще на ці змагання поїдемо і я їх виграю, бо дуже хочу стати олімпійською чемпіонкою", – розповідає директор Христинівської ДЮСШ.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащани стали чемпіонами світу з кікбоксингу.

  • Facebook