Новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкасці підписалися за заборону поліетиленових пакетів у місцевих крамницях

 ...
Черкасці підписалися за заборону поліетиленових пакетів у місцевих крамницях goloskarpat.info

Черкасці підтримали петицію із проханням заборонити у крамницях та супермаркетах міста використовувати поліетиленові пакети. Ця пропозиція за чотири дні назбирала необхідну кількість підписів і тепер її мають розглянути на засіданні міськради.

Нагадаємо, автор петиції, депутат міськради Артур Акопян повідомив, що за підрахунками ООН, кожну хвилину в світі використовують приблизно 10 млн. пластикових пакетів.

"Приносячи такий пакет з магазину, найчастіше ми викидаємо його в той же день. Проблема в тому, що пакет розкладається понад 100 років, а пластик, з якого він виготовлений, – це одна з головних екологічних загроз планеті", − зауважив депутат міськради.

Він додав, що пакети знаходять і на вершинах гір, і на дні моря. А в океанах утворюються цілі "сміттєві острови". Окрім цього середньостатистичний українець використовує близько 500 одноразових пакетів на рік. При цьому, в Україні побутовий пластик не утилізується.

"Відповідно до ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та ст.15 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" з метою збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров'я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, охорону, раціональне використання і відтворення природних ресурсі, звертаємось до депутатів Черкаської міської ради та міського голови з вимогою обмежити використання поліетиленових пакетів в місті Черкаси", − підсумував Артур Акопян.

Як повідомляв сайт vikka.ua, невідомі підпалили на Черкащині стихійний смітник.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

  • Facebook
>