Новини
Архів новин
Оберіть дату

Від яблунь до дерев ківі: черкащани відкривають садовий сезон

 ...
Від яблунь до дерев ківі: черкащани відкривають садовий сезон

Черкаські, уманські, городищенські і навіть вінницькі. Черкаський ринок поступово наповнюється саджанцями. За словами продавців, саме в середині березня дерева та кущі найкраще приживаються у ґрунті. Наразі серед хітів продажу традиційні дерева та досить екзотичні рослини. Що хочуть виростити у своїх садах черкаські господарі, дізнавався сайт vikka.ua.

"Зараз найбільше купують плодові: яблуні, вишні, сливи, абрикоси. Купують кущі, як-то малина, смородина, ірга, жимолость. В середньому, саджанці коштують від 40 до 80 гривень. Найдорожче дерево – це абрикос "Чорний принц". Коштує 180 гривень. Він того вартий", – зазначає продавчиня Олена Василівна.

Вона нагадує клієнтам, щоб підсипали під коріння дерев золу – джерело калію.

 Її товар із Умані. Покупцям, які ще не визначилися з плодовими деревами, жінка також радить купувати червонолистий персик Бургунді. Каже, що завдяки тому, що його листочки не кучерявляться та не хворіють, він дуже популярний.

Найдорожчі на ринку дерева, що висаджуються для краси. Саджанці декоративної сакури та шовковиці вартують 500-600 гривень.

Продавці, що торгують саджанцями тільки перші дні, дотримуються ще торішніх розцінок.

"Ми не змінювали ціни. Яблуні продаємо по 30-50 гривень, кісточкові вартують від 35 до 60 гривень. Найбільше беруть ті сорти яблунь, що популярні в продажу. Це – Флорина, Гала, Симиренка, Голден. Серед груш користуються попитом Листопадова, Лимонка, Улюблениця Клапа", – зазначає Діна Іванівна.

Вічнозелені туї на ринку продають від 100 гривень.  

Найекзотичніші дерева до Черкас приїхали із Вінниці.  Лимонне, гранатове дерево, дерево ківі – все це виростила садівниця Галина Іванівна.

"Ківі – морозостійке. Крім відкритого ґрунту, його, як і деякі інші дерева, можна висаджувати у горщик та переносити із саду в лоджію. Ось цей 4-річний саджанець може плодоносити вже у цьому році. До речі, ківі самозапильне дерево. Також продаю саджанець "родича" ківі. Називається актинідія. Її плоди без ворсу", – каже вінничанка.

Продавати саджанці свого винограду виніс черкащанин Микола Андрійович. Каже, що виноград із листям саджати треба у квітні. Радить поки що притримати такі кущі у приміщенні. Наразі їх ціна 40-50 гривень.

До 20 березня черкащанам не радять саджати кущі троянд. До речі, їхня вартість цієї весни зросла на декілька гривень. За один кущ просять 60-68 гривень.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у центрі Черкас заради ярмарку зібралися викорчовувати молоді дерева.

  • Facebook