Новини
Архів новин
Оберіть дату

Після трагедії у Польщі черкаські квест-кімнати – під пильним наглядом батьків і рятувальників

 ...
Після трагедії у Польщі черкаські квест-кімнати – під пильним наглядом батьків і рятувальниківquestroom.com.ua

Трагедія, яка сталась кілька днів тому у Польщі, сколихнула увесь світ, адже ніхто й уявити не міг, що дитячі розваги та веселощі можуть закінчитись фатально. Так, під час пожежі у квест-кімнаті загинули п’ять дівчаток-підлітків. Відомо, що діти відзначали день народження і пройшли лише частину завдань, необхідних для виходу із приміщення. Аби попередити подібні інциденти у Черкасах, рятувальники вже почали роботу із діючими в місті квест-кімнатами. Наскільки діти захищені у таких закладах, або ж навпаки – перебувають у небезпеці, вирішив з’ясувати і сайт vikka.ua.

"Безвідповідальність породжує трагедії", – такий запис днями оприлюднила у соцмережі черкащанка Людмила Коваленко, обговорюючи болючий інцидент у сусідній країні і пригадуючи власні враженні від квест-кімнати.

Семирічна донька Людмили Коваленко відвідала одну із таких кімнат минулого року, на святкуванні дня народження. Це був час після злощасної пожежі в Кемерово, у Черкасах перевірялись усі торгівельно-розважальні центри, містяни були стурбовані й наполохані. Звісно, батьки малолітніх дітей, які проходили квест, не залишили своїх чад без нагляду. Проте кілька умов для участі дорослих дещо спантеличили.

"Дітей у кімнаті закривають ззовні на засув. Адміністратор відповів: у цьому полягає суть конкурсу, що діти проходять завдання. Вони закриті ззовні, а коли відгадують ці завдання, двері потім відкривають, – розповідає виданню пані Людмила. – Так само я дізналася, що мобільні телефони діти здають, буцім, через технічні моменти. Це неприпустимо. У випадку пожежі може статися нещасний випадок. Наприклад, адміністратор втратить свідомість, або ж просто відволічеться. Ми домовилися з батьками цих дітей, що будемо чергувати і чекати, поки конкурс закінчиться. І я би хотіла порадити усім рідним бути присутніми біля кімнати, де розважаються їхні дітлахи".

kyiv.dityvmisti.ua

Дійно, у деяких квест-кімнатах Черкас дітей лишають без телефонів, аби вони не допомагали у проходженні завдань. Це підтверджує співвласник однієї із таких кімнат Олександр.

"Сама суть квесту – знайти ключ і вибратись із кімнати. Адміністратор наглядає на відеоспостереженні за грою. Також є рація для зв’язку з адміністрацією. Для того, аби відчинити замок і випустити дітей, потрібно півхвилини", – каже чоловік.

Олександр додає, що проблемою може стати людська недбалість, коли адміністратор кудись відходить і не слідкує за тим, що відбувається.

Варто зауважити, що найменший вік учасників у квест-кімнатах – 8 років. Адміністратор вже іншого такого розважального закладу – Олександр – зазначає, що діти до 12 років беруть участь у квесті разом із батьками. У них мобільні телефони на час гри не забирають.

У квест-кімнаті 14+, приміром, приміщення ніяк не закривають. Як зазначає адміністратор Дмитро, відвідувачі спокійно мають змогу залишити територію. За бажанням, телефони підлітки можуть залишати на рецепції або брати із собою. Якщо ж комусь стає погано, той відразу виходить, а гра зупиняється.

womo.ua

Загалом, за словами Сергія – колеги вище згаданих чоловіків, у квест-кімнатах є система пожежогасіння, аптечки. До того ж, людей інформують про те, як поводитись у надзвичайних ситуаціях.

Наразі у черкаських квест-кімнатах стартують перевірки щодо дотримання заходів безпеки, також готуються профілактичні бесіди. До адміністрацій закладів вже направлені відповідні листи. Самі ж працівники квест-кімнат одноголосно запевняють, що прикрих випадків із дітьми під час проходження завдань, на щастя, немає. Незважаючи на це, стурбовані батьки не поспішають відпускати дітей на такі розваги і чекають на результати рейдів рятувальників.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах загорівся розважальний заклад.

  • Facebook