Новини
Архів новин
Оберіть дату

"Шістка Тулуба" запускає "тимошенківський" сценарій зриву виборів у Черкасах – ЗМІ

 ...
"Шістка Тулуба" запускає "тимошенківський" сценарій зриву виборів у Черкасах – ЗМІФото topnews.ck.ua

Кандидату в мери міста Черкас Анатолію Бондаренку доводиться пояснювати в центральному штабі, чому він витратив кандидатські гроші Тимошенко на свою кампанію і чому програв, пише "Обозреватель".

ЗМІ вже повідомляли про те, що в середині травня виборчий штаб Тимошенко заздалегідь готувався оскаржити результати президентських виборів, зокрема відповідні розпорядження отримали обласні організації, а юристи почали роботу з окружними адмінсудами.

Однак при настільки безапеляційній перемозі Петра Порошенка Юлії Володимирівні не вистачило рішучості. Черкаська ж філія цієї партії, судячи з усього, використовуючи напрацювання центрального офісу, вирішила розпочати кампанію щодо невизнання результатів виборів мера.

Отже, для початку розклад голосів: лідер Партії вільних демократів Сергій Одарич на виборах мера Черкас набрав 39,5 % голосів містян, з відставанням в 22 тис. голосів, на другому місці йде лідер місцевої "Батьківщини" Анатолій Бондаренко – 22,8 %. Здавалося б, питань виникати не повинно, але...

Але потрібно знати пана Бондаренка, і його політичне кредо. Почнемо з того, що цей політик відомий як давній політичний парнер колишнього губернатора Тулуба. Спільно вони реалізували чимало одіозних політичних проектів. Наприклад, Бондаренко спільно з Тулубом достроково зняли з поста мера Черкас Сергія Одарича. Тоді фракції "регіонів" і "тимошенківців" у міськраді створили спільну коаліцію і оголосили сумнівну щодо легітимності недовіру Одаричу. Нелегітимну тому, що фізично голосів для імпічменту не вистачало, і тоді коаліція "Тулуба - Бондаренко" силовими методами захопила будівлю. По всій країні тоді проходила акція "Повстань, Україно!", а в Черкасах соратники Тимошенко браталася з майбутнім втікачем.

Другий їхній спільний проект – "дворазовий проліт Булатецького над Верховною Радою". Коли Тулуб – на догоду Дмитру Фірташу та за сприяння Анатолія Бондаренка – зірвав вибори в одному з мажоритарних округів Черкас, єдиний кандидат від опозиції Микола Булатецький балотувався на повторних виборах до ВР. Від влади був висунутий "співаючий стерв'ятник" Микола Поплавський, і тандем "Тулуб–Бондаренко" знову зробив усе можливе для програшу кандидата від опозиції.

Ось, що з цього приводу Булатецький казав про лідера місцевої "Батьківщини" Бондаренка:

1. "Бондаренко міцно співпрацює з Тулубом на користь влади.

2. Системно робив маніпуляції для перемоги кандидатів від влади... Усе це він робив за великі кошти від влади.

3. Бондаренко організовував тотальну зачистку чесних партійців, за його вказівкою в списки до рад різних рівнів було заведено більше ста "тушок", які після виборів офіційно перейшли до Партії регіонів. Велика кількість депутатів у різних радах разом з Бондаренком працюють на Партію регіонів і зараз.

4. Тулуб з Бондаренком організували фальшивий переворот в Черкаській міській раді. Після цього його поплічники – депутати Слуцька, Шабанов, Овчаренко, Воротнік, Савін та інші – отримали посади в міськраді.

5. Найстрашніший злочин Бондареннка, на мій погляд, за вашої підтримки скоїв проти Автомайдану. Ви разом, попри мої бурхливі протести і заклики оточити обласну адміністрацію (27.01.14), щоб не допустити заведення туди тітушок та беркуту, умисно повели народ до будинку політосвіти, спеціально мурижили їх там до пізнього вечора, обираючи себе в Народну Раду, а в цей час ви всі знали, що в ОДА заводять загони бандитів і бандитів в погонах… За останні три години туди завели декілька сот людей, зокрема близько сотні беркутівців.

6. За провокативної діяльності Бондаренка, Черкащина залишається єдиною опозиційною областю в Україні, де мирні пікетувальники навіть не намагалися в законний спосіб домогтися відставки чорного диктатора Тулуба...

Я інформував керівництво партії, Турчинова, Пишного, Томенка, Оробець, Соболєва. Турчинов відповідав: "Ми це знаємо, але зараз не на часі". Прошу публічної відповіді.

Наостанок: ця тварина телефонує мені вночі, інформуючи, що він із своїми "братками" йде до мене в гості та системно передає, щоб я тікав… Давно усвідомив: перемогти режим простіше, ніж "шісток режиму".

Булатецький неодноразово звинувачував Бондаренка в підіграванні Тулубу і обіцяв, що той "буде мити парашу".

Після втечі Тулуба пану Бондаренко виявилося особливо складно, оскільки довелося б відповідати за співпрацю з "втікачем-губернатором". Крім того, Анатолій Бондаренко очолив виборчу кампанію в найлояльнішому до Юлії Тимошенко регіоні, і за інформацією місцевих політиків, "всі виборчі гроші Тимошенко Анатолій Бондаренко використовував на свою виборчу кампанію". "Тепер йому доводиться пояснювати в центральному штабі, чому він витратив ці гроші, чому програла Тимошенко, чому програв він", – каже переможець мерських виборів Сергій Одарич.

Саме тому і задумав пан Бондаренко історію з фальсифікацією виборів мера Черкас. Почалося з того, що 25 травня 2014 підконтрольний Бондаренку сайт "Про головне" опублікував липовий екзит-пол: мовляв, згідно з інформацією "Центру соціологічних і маркетингових досліджень Черкас", Бондаренко повинен був набрати 49 % , а Одарич –  лише 27 %. Однак керівник Центру Денис Колесник одразу ж заявив, що ніяких соцдосліджень з виборів Черкаського міського голови 25 травня вони не проводили. А незабаром фейковий матеріал зник і зі сторінок сайту "Про головне", але задумка засновника стала зрозумілою…

Через день переможець тамтешньої мерської гонки Сергій Одарич написав на своїй сторінці в Facebook, що його опоненти планують зірвати вибори. За словами Одарича, їхній план такий: "1. При перевезенні мішків з бюлетенями з районних комісій у міську або вночі підмінити мішки; 2. Міська комісія ухвалить рішення про перерахунок бюлетенів. 3 Під час перерахунку знайти в мішках невідомо що; 4. Визнати .... вибори такими, що не відбулися".

Одарич як знав. Наступного дня Черкаський обласний штаб ВО "Батьківщина" заявив, що вибори мера міста сфальсифіковані.

"Ми маємо оригінали протоколів з усіх дільниць, і це дозволяє нам зробити висновок, що застосовувався метод "вкидання" бюлетенів за "потрібних" кандидатів, зокрема, за "Партію вільних демократів" Сергія Одарича, – йдеться у повідомленні ВО "Батьківщина".

Потім свій голос подали партії-карлики – давні соратники Бондаренка по тулубівсько-фірташівській коаліції. Цікаво, що гучні заяви-звинувачення "Батьківщини" та її сателітів стали звучати лише після того, як з'явилися перші попередні підрахунки – і стало зрозуміло, що представник "біло-серцевих" Бондаренко з тріском програє Одаричу (різниця більше 20 тис. голосів), а потужна провладна ВО "Батьківщина" на виборах до міськради Черкас за всіма статтями поступається Партії вільних демократів (різниця близько 5 тис. голосів). Ніхто не скаржився на етапі голосування і під час підрахунку голосів на дільницях...

Не витримує критики і основне обвинувачення – "вкидання" бюлетенів. З тієї простої причини, що кількість виданих бюлетенів і вилучених з ящиків становить різницю максимум 1-2 примірника на одній дільниці. Жодних "200 зайвих" ніде не виявлено. Як не підтверджуються також істеричні заяви про те, що "в Черкасах за президента голосувало менше виборців, ніж за мера і за партії в міську раду". І це, мовляв, свідчить про те, що за Одарича і "демократів" кидали "зайві" бюлетені. Однак цифри спростовують ці абсурдні звинувачення: у Черкасах за президента голосували 143768 осіб, за мера – 142 457, за партії – 142441. Як кажуть, коментарі тут зайві. 

Є й ініші цікаві статистичні дані - не "зі стелі", а реальні, які свідчать, що нічого дивного в перемозі Одарича та Партії вільних демократів немає. Так як вони, як і "Батьківщина", мають в Черкасах стабільний електорат. Результати Одарича на виборах мера: 2006 – 41 % , 2010 – 39 % , 2014 року – 40 %.

Результати на місцевих виборах: "Вільні демократи " – 2010 – 15 % , 2014 – 18 %; "Батьківщина" – 2010 – 13 % , 2014 – 12 %.

До всього, черкаське відділення КВУ заявило, що не зафіксувало порушень на виборах.

Тверезо мислячий політик на місці Бондаренка визнав би поразку і не придумував би разом зі своєю командою способи зриву виборів. Але, як заявив Одарич, "деякі чинні депутати-представники влади – пообіцяли після виборів "кришувати" одне з незаконних будівництв і "взяли за це аванс", але вибори програні, гроші витрачені. Як їх віддавати, незрозуміло. Ось вони і почали тяганину з оскарженням результатів виборів.

Схоже, що Анатолій Бондаренко – людина оновленої "Батьківщини". Якщо партії Юлії Тимошенко з руки втретє "по бєспрєдєлу" зривати вибори в одному місті (два попередні рази зривав Володимир Олійник), то наше завдання – завдання журналістів  – "розтиражовувати" цю особу на всю країну.

Автор: Сергій Коляда, "Обозреватель"

  • Facebook
>