Новини
Архів новин
Оберіть дату

У Черкасах вшанували пам’ять воїнів-афганців

 ...
У Черкасах вшанували пам’ять воїнів-афганців ck-oda.gov.ua

Черкасці вшанували пам’ять загиблих учасників бойових дій на території інших держав. Представники обласної та міської влади, громадських спілок ветеранів, побратими й дружини загиблих зібрались біля пам’ятника загиблим в Афганістані.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

Біля пам’ятного знаку хвилиною мовчання вшанували загиблих в усіх локальних конфліктах, вручили відзнаки, поклали квіти.

Перший заступник голови ОДА В’ячеслав Швець зауважив, що нині на території області проживає більше 4 тисяч учасників бойових дій на території Республіки Афганістан. Їх підтримують пільгами та компенсаціями.

Окрім того, одним із важливих для бійців та їхніх родин є питання придбання житла. Станом на сьогодні компенсаційної виплати на помешкання потребує 37 черкаських сімей осіб з інвалідністю I-II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва. Цьогоріч із державного бюджету виділили 16,2 млн. грн. для 15 таких родин. Три з них вже придбали помешкання.

Нагадаємо, війна в Афганістані тривала 10 років. Через неї пройшло більше 160 тисяч українців. Із них близько 2,4 тисячі загинули, серед яких і 102 черкащанини, 60 вважаються зниклими безвісти або ж потрапили в полон. Поранення отримали понад 8 тисяч бійців. Близько 4,7 тисяч мають інвалідність.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащан запрошують вшанувати ліквідаторів Чорнобиля.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

  • Facebook
>