Новини
Архів новин
Оберіть дату

Краєзнавчий музей у Черкасах відкриває виставку "Від Миколая до Водохреща"

 ...
Краєзнавчий музей у Черкасах відкриває виставку "Від Миколая до Водохреща"

В Черкаському обласному краєзнавчому музеї традиційно проводяться заходи з нагоди різдвяно-новорічних свят "Від Миколая до Водохреща". Гостей чекають нові виставки, майстер-класи, цікаві екскурсії та подорожі.

19 грудня, в день Святого Миколая, о 15.00 відкриється виставка "Різдвяна подорож від Валентини Мірошник".

Лялькою-мотанкою захопилася 2013 року, коли разом з учнями відвідала персональну виставку львівської художниці Оксани Малик-Смереки, яка діяла у Черкаському обласному краєзнавчому музеї. На виставці були представлені унікальні ляльки-мотанки, виконані різними техніками.

Ляльки Валентина Мирошник привертають увагу, перш за все, цілісністю художнього образу. Традиційні конструкції ляльок доповнені особливістю декорування вбрання – вишивкою, яка нагадує розпис. Такий своєрідний "розпис нитками" здійснено технікою стібкового шва. А знаки-символи є оберегами, що мають тисячолітню історію.

Майстриня брала участь у багатьох виставках на Черкащині та в Україні.

Валентина Миколаївна стверджує, що кожна лялька має свою історію, образ та ім’я. А коли її запитують про своєрідний вигляд ляльки (начебто не народний), то вона завжди відповідає: "Це моє бачення, це моя думка, я так відчуваю". Але всі вони створені за чіткими правилами виготовлення народної ляльки, бо традиція то велика споконвічна сила.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський скульптор створює емоційні малюнки про військових.

  • Facebook