Новини
Архів новин
Оберіть дату

Кличка просять перекрити мільярдерові Косюку дорогу від будинку на роботу

 ...
Кличка просять перекрити мільярдерові Косюку дорогу від будинку на роботуkievvlast.com.ua

Народний депутат Віктор Вовк з’ясував, що дорога через парк "Феофанія", яку господар "Миронівського хлібопродукту" Юрій Косюк проклав, щоб їздити на роботу – побудована без єдиного дозвільного документа. Більш того, капітальна дорога на прилеглій до парку території, що веде від нього до офісу агрохолдингу, прокладена на заарештованої землі. Будівництво цих доріг підпадає під кримінальну статтю, проте в Генпрокуратурі правопорушень в таких діях соратника Порошенко – не бачать. Про це KV стало відомо з обігу народного депутата Віктора Вовка (фракція Радикальної партії) до Київського міського голови Віталію Кличку.

За інформацією нардепа, для проїзду в маєток Юрія Косюка, розташованого на території пам’ятки археології національного значення "Хотівський городище" на Київщині, з Києва була прокладена капітальна двухполосная транзитна автомобільна дорога. Пролягає вона через парк-пам’ятник садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Феофанія". Крім цього, ПАТ "Миронівський хлібопродукт" (МХП), головним власником якого є згаданий Косюк, побудована капітальна дорога на прилеглій до "Феофанії" території – від парку до будівлі МХП на вул. Заболотного, 158.

Нардеп з посиланням на програму "Наших грошей" розповів, що раніше навпроти офісу Косюка в парку був пожежний виїзд, як розповіли в адміністрації парку – невлаштований, були просто ворота в порожнє поле.

"МХП влаштував пожежний виїзд, однак на свій манер. З нових автоматичних воріт, оснащених камерами, йде свіжа трехполосная асфальтна дорога. Вона веде не відразу на Заболотного. Спочатку цей пожежний виїзд служить заїздом Косюку на задній двір його агрохолдингу", – розповіли в програмі .

У МХП запевняють, що всі документи на дорогу оформлені. Однак, в квітні "Наші гроші" отримали лист від КМДА, в якому зазначено, що постановою Київського апеляційного господарського суду від 19 липня 2017 року накладено арешт на земельну ділянку площею 16,035 га (кадастровий номер 8 мільярдів: 79: 107: 0002), на якому власне МХП побудував дорогу. Арешт землі означає, що на ній заборонені будь-які будівельні роботи, а також заборонено здійснювати стосовно неї будь-які реєстраційні дії. У КМДА також повідомили, що клопотання про надання дозволу на розробку проекту для будівництва дороги до Департаменту земельних ресурсів не надходило. Крім цього, на кінець листопада 2018 року Департамент транспортної інфраструктури на представляв погоджень на будівництво транзитної дороги через парк-пам’ятник "Феофанія".

Як повідомляв сайт vikka.ua, за фактом незаконного захоплення влади в Яблуневі відкрито кримінальні провадження.

  • Facebook