Новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкаські тропіки: містянин удома вирощує екзотичні фрукти (ФОТО)

 ...
Черкаські тропіки: містянин удома вирощує екзотичні фрукти (ФОТО)

У Черкасах плодоносять лимони, гуава сунична, кава "Арабіка", гранати, мурайя, росте евкаліпт та мирт. Всього близько 50 сортів екзотичних рослин - таку оригінальну колекцію незвичайної для українських широт флори зібрав у себе вдома черкащанин Костянтин Опарін. Про своє захоплення господар поділився з сайтом vikka.ua.

"Приблизно п’ять років тому виростив удома лимон. Після цього почав цікавитися методами вирощування екзотичних плодових дерев у себе вдома", - зазначає черкащанин.

Щоб досягти рясних та смачних урожаїв, Костянтину Опаріну довелося чимало експериментувати: зі світлом, грунтом та іншими умовами вирощування. Тепер його екзотичні фрукти ростуть прямо у  горщиках, наче звичайні кімнатні квіти.

"Гуави суничної в Україні не купити, бо плоди не транспортабельні. Я її вирощую вже не перший рік. Дебютний урожай був кислуватим. Після того, як дав рослині більше сонця, вдалося отримати солодкі плоди із присмаком суниці. Така ж сама історія з гранатом. А кава у мене росте смачніша, ніж можна купити будь-де в Україні", - зазначив господар.  

Урожай господар не реалізовує. "Це тільки для своїх. Хочеться порадувати рідних незвичайними фруктами", - розповідає він.

Натомість саджанці черкащанин продає.  Каже, що через декілька років прищеплені рослини вже можуть давати перші плоди.

"Гранат у перший рік може розквітнути. Але це буде пустоцвіт. Щоб з’явилися плоди, треба почекати 2-3 роки. У лимонів плоди з’являються протягом двох років", - ділиться досвідом господар.

Костянтин Опарін запевняє, що такі рослини квітнуть та плодоносять цілий рік. Виростити їх можна без теплиці і навіть у себе в квартирі. "Лимону не потрібно багато сонця. До 10-ї ранку і після 16-ї – таких сонячних ванн цілком достатньо", - запевняє черкащанин та підкреслює, що для нашої широти вирощувати в домашніх умовах найкраще сорт Лимон Пандероза.

Сад Костянтина Опаріна розміщений у приватному будинку в Черкасах. Частина рослин росте в садибі за містом. Влітку він виносить дерева в сад, а в холодні сезони деякі рослини зносить у підвал.

Як повідомляв сайт  vikka.ua, черкащанам пропонують рідкісних тварин за ціною квартири чи автомобіля.

  • Facebook