Новини
Архів новин
Оберіть дату

Сезонність ринку праці: на які вакансії зросте попит навесні

 ...
Сезонність ринку праці: на які вакансії зросте попит навесні

Дослідники черкаського ринку праці заявляють про загострення кадрового дефіциту. Наприкінці березня поточного року міська служба зайнятості повідомила, що за січень-березень у середньому на 25% зросла кількість вакансій у сфері сільського господарства, будівництві, переробній промисловості та торгівлі. А найбільш дефіцитними виявились такі професії, як водій автомобільного транспорту та робітничі професії.

Експерти стверджують, що основною причиною цієї проблеми є високий рівень трудової міграції. Це стосується всеукраїнського ринку праці: українці продовжують виїжджати на заробітки за кордон перш за все через те, що вітчизняні роботодавці не можуть конкурувати з зарубіжними по зарплаті. Так, після запровадження безвізового режиму з країнами ЄС набагато важче стало знайти персонал аграріям, хоча ще 5-10 років тому це не було проблемою.

Дані опитувань, які проводились протягом лютого-березня, продемонстрували, що третина українців хочуть не просто заробляти за кордоном, але й жити там. Зокрема, такі настрої висловлюють 41% черкащан. Тим часом на ринку фіксується традиційний приріст пропозицій роботи у Черкасах.

Весняний приріст вакансій у Черкасах: у яких сферах цей показник найбільший

За даними кадрових спеціалістів, навесні збільшилась кількість вакансій у таких сегментах ринку:

– продажі, закупівля (199 вакансій, приріст становить 11%);

– робочі спеціальності, виробництво (162 пропозиції роботи, приріст – 14,3%);

– роздрібна торгівля (129 вакантних позицій, приріст складає 9,8%);

– сфера обслуговування (128 вакансій, приріст – 10,1%);

– логістика, склад, ЗЕД (109 пропозицій роботи – приріст – 4%).

Найбільшим попитом користуються представники таких професій:

– продавець-консультант;

– слюсар;

– вантажник;

– токар;

– електрик;

– водій;

– бухгалтер;

– торговий представник;

– офіціант.

Яку заробітну плату пропонують затребуваним працівникам

Середня заробітна плата у місті складає 5878 гривень. Представники робітничих професій можуть розраховувати на зарплату 7-9 тис. гривень. Працівники галузі торгівлі та продажів у середньому отримують 5 тис. гривень на місяць, а робітники сфери обслуговування – 5,5 тис. гривень. Середня заробітна плата аграріїв становить 6 тис. гривень.

За словами представників Нацбанку, навіть в умовах інтенсивного відтоку робочої сили, який негативно впливає на економіку країни, є позитивний момент. Це підтримка курсу гривні за допомогою валютних переказів заробітчан. Економісти зазначають, що трудові мігранти щорічно генерують понад 8 мільярдів доларів грошових переказів у країну. Це більше, ніж сума прямих іноземних інвестицій.

  • Facebook